کد خبر:142308
پ
رصد کالاهای اساسی
معاون دفتر امورخدمات بازرگانی وزارت صنعت:

ضرورت رصد کالاهای اساسی در شبکه توزیع

معاون دفتر امورخدمات بازرگانی وزارت صنعت بر ضرورت رصد کالاهای اساسی در شبکه توزیع تأکید کرد.

معاون دفتر امورخدمات بازرگانی وزارت صنعت بر ضرورت رصد کالاهای اساسی در شبکه توزیع تأکید کرد.

 

*** ضرورت رصد کالاهای اساسی در شبکه توزیع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید محله‌ای پیرامون رصد کالاهای اساسی، اظهار کرد:

زنجیره تجاری کالا به خصوص کالاهای اساسی که ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی دریافت می‌کنند طبق دستور رئیس‌جمهور و قوانین موجود باید به طور کامل در شبکه توزیع رصد شوند، وزارت صمت در شش ماهه گذشته در این زمینه ورود پیدا کرد و اکنون رصد زنجیره به تجارت داخلی نیز رسیده است.

معاون دفتر امورخدمات بازرگانی وزارت صنعت، گفت:

برای این کار همه شبکه‌های توزیع در کشور به خط شدند تا همه تراکنش‌های صورت گرفته در میان شبکه‌های توزیع از سطح عمده فروشی تا خرده‌فروشی و در نهایت سطح مصرف‌کننده رصد شود.

وی، اضافه کرد: اکنون سامانه رصد کالا در زنجیره تجاری برای اقلامی مثل تایر، شکر، برنج، گوشت، چای، روغن نباتی و کنجاله سویا فعال شده و تمامی خرید و فروش در این شبکه اعم از واردات و توزیع اقلام در داخل مورد رصد قرار می‌گیرد.

 

*** دریافت پیامک بعد از توزیع صنفی خرده‌فروشی

 

محله ای در ادامه، گفت: برای مثال مجموع گوشتی که پس از ترخیص به شبکه توزیع کشور وارد می‌شود باید بصورت دقیق مشخص شود این کالا به کدام استان حمل و در کدام سردخانه نگهداری می‌شود و همینطور در کدام خرده‌فروشی، فروشگاه زنجیره‌ای و شرکت پخش به چه میزانی در حال توزیع است، سخت‌ترین کار این مرحله شبکه توزیع خرده‌فروشی صنفی بود.

معاون دفتر امورخدمات بازرگانی وزارت صنعت، افزود:

هر شبکه توزیع صنفی خرده‌فروشی که کالا دریافت می‌کند برای همان شبکه پیامکی ارسال می‌شود برای مثال امروز فلان میزان شکر دریافت کردید و باید صنف مزبور این پیامک تأیید کند.

وی، یادآور شد: اگر صنوف در شبکه تایید کند که این کالا را دریافت کرده‌اند در مراحل بعدی کالا به آنان عرضه وگرنه از شبکه توزیع حذف خواهند شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون دفتر امورخدمات بازرگانی وزارت صنعت در پایان، اظهار کرد:

به طورکلی شبکه رصدی در حال ایجاد شدن است که بر اساس آمار و اطلاعات این شبکه نیز مصرف‌کنندگان و هم افراد فعال و حاضر در شبکه از مقدار توزیع کالا مطلع می‌شوند و در نهایت مدیران استانی نیز می‌توانند وضعیت را رصد کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =

کلید مقابل را فعال کنید