کد خبر:142279
پ
افزایش سقف مسکن جوانان
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن:

جزئیات جدید افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، جزئیات جدید افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان را تشریح کرد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، جزئیات جدید افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان را تشریح کرد.

 

*** افزایش سقف تسهیلات اعطایی برای حساب‌های پس‌انداز جوانان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد حسن مرادی از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸خبر داد و اظهار کرد:

برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم ۸.۹۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۶.۵۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و۵.۰۲برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها است.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، افزود:

سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب‌های پس‌انداز جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ در مناطق مختلف جغرافیایی افزایش یافت، بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه براساس تقسیم‌بندی جغرافیای در پایان سال پنجم برای حساب‌های افتتاحی طی سال‌ جاری در شهر تهران، شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) و سایر شهرها به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۱۰۰ و ۸۴۰ میلیون ریال و در پایان سال پانزدهم به ترتیب ۲۵۰۰، ۲۱۰۰ و ۱۸۴۰ میلیون ریال خواهد بود.

 

*** مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح‌کنندگان حساب پس‌انداز

 

وی در ادامه، گفت: چنانچه دارنده حسابی بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق‌الذکر استفاده نماید باید سپرده‌گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند، برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم ۸.۹۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۶.۵۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۵.۰۲ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها است.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، افزود:

حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح‌کنندگان حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۹۸ مبلغ ۵۰۰ هزار ریال است که این رقم در سال‌های بعدی تا پایان دوره ۱۵ ساله به تدریج افزایش یافته و به یک میلیون و ۶۰ هزار ریال می‌رسد.

به عنوان مثال اگر فردی قصد دارد در تهران پس از گذشت ۵ سال از افتتاح حساب از تسهیلات ۱۵۰۰ میلیون ریالی استفاده کند، باید در سال اول به جای ماهانه ۵۰۰ هزار ریال، ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار ریال در حساب خود سپرده‌گذاری کند.

 

*** نرخ ۹ درصدی سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان

 

مرادی در این باره، افزود: یکی ازمزایای حساب پس‌انداز مسکن جوانان برنامه‌ای بودن حساب می‌باشد و این امکان را به سپرده‌گذار می‌دهد که بتواند واریزی‌های خود را طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهیانه یا سالیانه و یا یک جا در زمان افتتاح حساب واریز نماید از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحدمسکونی، جعاله و توام با حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در پایان، اظهار کرد:

هرکدام از سپرده‌گذارانی که در سال‌ ۹۸ و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب نموده‌اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح‌کننده حساب مراجعه نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان ۹ درصد وحداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشور است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید