کد خبر:141022
پ
نوسازی تاکسی‌های فرسوده
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری:

۶۴ هزار دستگاه تاکسی فرسوده ، نوسازی شد

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از تحویل و نوسازی ۶۴ هزار دستگاه تاکسی فرسوده خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از تحویل و نوسازی ۶۴ هزار دستگاه تاکسی فرسوده خبر داد.

 

*** ۱۹۲ هزار تاکسی فرسوده تا سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرتضی ضامنی پیرامون نوسازی تاکسی‌های فرسوده، اظهار کرد:

از این شمار تاکسی نوسازی شده ۱۰ هزار دستگاه بدون جایگزین بوده است، اگر اقدامات لازم برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی انجام نشود، تعداد تاکسی‌های فرسوده کشور تا پایان سال ۹۸ به ۱۹۲ هزار تاکسی می‌رسد و در سال ۱۴۰۰ تعداد تاکسی‌های فرسوده به ۲۴۳ هزار دستگاه خواهد رسید که معادل ۷۵ درصد از ناوگان موجود است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری، تصریح کرد:

طرح نوسازی تاکسی‌ها از بهمن سال ۹۵ به عنوان یک طرح ملی و با مشارکت تمام سازمان‌های ذیربط آغاز و تا ابتدای سال ۹۷ تعداد ۶۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شد که یک رکورد در نوسازی ناوگان تاکسیرانی بود.

 

*** نوسازی ۱۰ هزار تاکسی

 

وی در ادامه، افزود: سال ۹۷ با مشکلات شدیدی مواجه شدیم و شرکت خودروسازی به تعهدات خود برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی عمل نکرد و تنها ۱۵۰۰ دستگاه تحویل گرفتیم و با توجه به اینکه سال ۹۸ روند تولید خودرو بهتر شده است، تفاهم‌نامه نوسازی ۱۰ هزار تاکسی را با شرکت خودروساز (ایران خودرو) منعقد کردیم که امیدواریم که این امر روند جدی و سریعتری به خود بگیرد.

ضامنی، گفت: بر اساس طرح دیگری که در دست داریم، با توجه به نوسانات قیمتی خودرو، به مالکان تاکسی‌ها اجازه داده‌ایم خودروی دست‌دوم خریداری کنند، رنگ و پلاک خودروی تاکسی به خودروی جدید منتقل می‌ شود. با این اقدام می‌توان تاکسی های فرسوده را نوسازی کرد.

 

*** تسهیلات ارائه شده به تاکسیرانان برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده

 

وی، درباره تسهیلات ارائه شده به تاکسیرانان برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده، بیان کرد:

در طرح گذشته ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۶ درصد پرداخت و ۵ میلیون تومان نیز لاشه خودرو خریداری می‌شد، راننده تاکسی نیز با ۸ میلیون تومان می‌توانست خودرو را تحویل بگیرد ولی در حال حاضر با قیمت چندین برابری خودرو مواجه هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری در پایان، با بیان اینکه به دنبال تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با نرخ مصوب هستیم، اظهار کرد:

اگر بانک مرکزی در این زمینه همکاری و مساعدت لازم را داشته باشد، می‌توانیم به نوسازی ناوگان تاکسیرانی ادامه دهیم و اگر هم افرادی در این زمینه تمایل به همکاری داشته باشند از آنها استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید