کد خبر:141083
پ
بهبود مسیر تردد زائران اربعین
وزیر راه و شهرسازی

نرخ جدید عوارض آزادراه‌ها متناسب با قراردادها و حقوق مردم است

وزیر راه و شهرسازی قیمت‌گذاری برای نرخ جدید عوارض آزادراه‌ها را متناسب با قراردادها و حقوق مردم عنوان کرد.

وزیر راه و شهرسازی قیمت‌گذاری برای نرخ جدید عوارض آزادراه‌ها را متناسب با قراردادها و حقوق مردم عنوان کرد.

 

*** افزایش عوارض آزادراه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی روز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸ در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش عوارض آزادراه‌ها، اظهار داشت:

نرخ عوارض همه ساله براساس قرادادهایی که با سرمایه‌گذاران امضا می‌شود، توسط وزارت راه و شهرسازی تعیین و به مورد اجرا درمی‌آید.

وی افزود: نرخ عوارض آزادراهی با توجه به استهلاک و تکالیف سرمایه‌گذاران است و سرمایه‌گذاران موظفند آزادراه‌ها را به بهترین کیفیت نگهداری کنند که در چند سال گذشته در این ارتباط کوتاهی کرده بودند و براین اساس از آنها خواسته شد تا تکالیف خود را به خوبی انجام دهند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد که با بهبود کیفیت راه‌ها، مردم سفر ایمن داشته باشند.

 

*** الکترونیکی شدن پرداخت عوارض آزادراهی

 

بر اساس این گزاش، چندی پیش دبیر کارگروه شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها در جمع خبرنگاران گفته بود:

شرکت‌های خصوصی حاضر نیستند الکترونیکی‌شدن عوارض در آزادراه‌های تحت مالکیت خود را قبول کنند، مگر به شرط حمایت‌های قانونی و تصویب قوانین بالادستی که امکان پرداخت عوارض و هزینه تاخیر آن را فراهم کند.

خدایار خاشع افزود: الکترونیکی شدن پرداخت عوارض آزادراه‌ها حیاتی و لازم است و در همه جهان اجرایی می‌شود، اما در ایران به قانونی نیازمندیم که پرداخت پول از طرف مردم به حساب شرکت سرمایه‌گذار در زمان مقرر انجام شود.

وی گفت: زیرساخت‌های قانونی اجرای این طرح هنوز فراهم نیست؛ این زیرساخت‌ها منهای امکانات سخت‌افزاری از قیبل نصب دوربین‌ها و… است، بلکه لازم است قوانینی از اجرای این طرح حمایت کند و در ایران این قوانین حمایتی وجود ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کارگروه شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها در پایان، اظهار کرد:

بسیاری از کاربران جاده عوارض سالیانه آزادراهی خودروی خود را پرداخت نکرده‌اند و اکنون روش تبلیغی برای تشویق مردم به پرداخت به‌موقع عوارض آزادراهی وجود ندارد در حالی که برای پرداخت عوارض خانه شاهد طرح‌های تشویقی زیادی در کنار قوانین تصویب شده هستیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید