کد خبر:141080
پ
سامانه توان ایران برای بهم‌رسانی نیازها
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت:

سامانه توان ایران، سامانه‌ای برای بهم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی‌

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه توان ایران را سامانه‌ای برای به‌هم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی‌ عنوان کرد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه توان ایران را سامانه‌ای برای به‌هم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی‌ عنوان کرد.

 

*** پیاده‌سازی نهضت ساخت داخل با محوریت خود اتکایی در تولید کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه دومین نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت، اظهار کرد:

تلاش برای پیاده‌سازی عملی نهضت ساخت داخل با محوریت خود اتکایی در تولید کالاهای حساس، ضروری و راهبردی از مهمترین سیاست‌های معاونت امور صنایع در سال ۹۸ است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت هدف از پیاده‌سازی این نهضت را کاهش آسیب‌پذیری و افزایش استحکام و توسعه و تعمیق ساخت داخل در صنایع مزیت‌دار اعلام کرد.

وی در ادامه به ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولید ملی و رونمایی از سامانه توان ایران اشاره و خاطر نشان کرد:

این سامانه در راستای اجرای این قانون و بهم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی، معدنی و غیره در کشور ایجاد و بستر را برای توسعه تولید ایرانی دارای مشابه خارجی فراهم خواهد کرد.

 

 

*** سامانه توان ایران سامانه‌ای برای بهم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی‌

 

نیارکی با نگاهی به برخی از مواد این قانون، گفت:

آیین‌نامه اجرایی این قانون با محوریت مرکز توسعه ساخت داخل در حال پیگیری است و با همکاری سایر نهادها، پیش‌نویس این آیین‌نامه آماده خواهد شد.

وی از تشکیل میزدوم تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو و نخستین میز صنعت برق و الکترونیک درآینده‌ای نزدیک خبرداد و افزود:

در راستای توسعه تولید ملی سامانه‌ای به نام توان ایران با محوریت بهم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی طراحی و به صورت آزمایشی رونمایی شده است.

 

*** تشکیل میز دوم تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو

 

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در پایان به تشکیل میز دوم تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو پرداخت و تصریح کرد:

این میز تخصصی نیز به زودی با محوریت تشکل‌های تخصصی در صنعت قطعه‌سازی کشور برگزار خواهد شد در این نشست مهمترین اقدامات انجام شده در صنایع مختلف و اولویت‌های وزارت صنعت در توسعه ساخت داخل با هدف کاهش ارزبری و مدیریت واردات مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است در این نشست ضمن بررسی مهمترین اقدامات انجام شده در دفاتر تخصصی موضوعات نظیر، تبیین وضعیت اجرای سامانه توان ایران و بهم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی، رتبه‌بندی صنایع کل کشور، برگزاری میزهای تخصصی، تحلیل وضعیت شاخص بهای کالاها در بورس، بررسی وضعیت صنعت نساجی، ماشین‌سازی، خودرو، لوازم خانگی، برق الکترونیک و غیره پرداخته شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید