کد خبر:141043
پ
خصوصی‌‌سازی دو خودروساز بزرگ کشور تا پایان سال ۹۹
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

دو اقدام بزرگ وزارت صمت در صنعت خودرو تا پایان سال ۹۹

عضو کمیسیون صنایع مجلس از ارزیابی مجدد دارایی‌ خودروسازان و خصوصی‌‌سازی دو خودروساز بزرگ، بعنوان دو اقدام بزرگ وزارت صمت در حوزه خودرو تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس از ارزیابی مجدد دارایی‌ خودروسازان و خصوصی‌‌سازی دو خودروساز بزرگ، بعنوان دو اقدام بزرگ وزارت صمت در حوزه خودرو تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

 

*** ارزیابی دارایی گروه‌های خودروسازی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید گرمابی با اشاره به صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص ارزیابی دارایی و سرمایه شرکت‌های خودروسازی کشور، اظهار داشت:
صحبت‌هایی در خصوص ارزیابی دارایی این گروه‌های خودروسازی در مجلس و همچنین کمیسیون صنایع انجام شده است که مورد موافقت و پیگیری نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفته است.

وی در ادامه تاکید کرد:

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز به دنبال شفاف‌سازی دارایی شرکت‌های بزرگ خودروسازی در کشور است و قرار است تا دارایی این خودروسازان به سرعت مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

*** خصوصی‌‌سازی دو خودروساز بزرگ کشور

 

گرمابی در خصوص واگذاری دو خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو و سایپا) به بخش خصوصی، اظهار داشت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر خصوصی‌‌سازی دو خودروساز بزرگ کشور نیز تاکید دارد و واگذاری خودروسازان را تنها راه نجات صنعت خودرو کشور در شرایط فعلی عنوان کرده است.

هم‌اکنون، واگذاری اموال غیر تولیدی و شرکت‌های زیرمجموعه ایران‌خودرو و سایپا نیز آغاز شده و وزارت صمت نیز بر این واگذاری جدی و مصمم است.

 

*** ارائه بسته ساماندهی و اصلاح صنعت خودرو توسط وزارت صمت به دولت 

 

در همین راستا وزارت صمت یک بسته و برنامه برای ساماندهی و اصلاح صنعت خودرو‌سازی کشور به هیات دولت ارائه کرده است که این برنامه آغاز شده است و واگذاری دو خودروساز بزرگ (ایران خودرو و سایپا) نیز بخشی از این برنامه است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان، اظهار داشت:

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، دو خودروساز بزرگ کشور در سال ۹۸ یا نهایتاً تا پایان سال ۹۹ به بخش خصوصی واقعی واگذار می‌شوند.

لذا با توجه به این واگذاری باید هرچه سریعتر اموال و دارایی‌های این دو خودروساز ارزیابی و شفاف شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید