کد خبر:140988
پ
افزایش ۲ درصدی میزان تخلیه و بارگیری بنادر
روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی

افزایش ۲ درصدی میزان تخلیه و بارگیری بنادر در ۶ ماه نخست ۹۸

روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی در گزارشی از افزایش ۲ درصدی میزان تخلیه و بارگیری بنادر در ۶ ماه نخست ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی در گزارشی از افزایش ۲ درصدی میزان تخلیه و بارگیری بنادر در ۶ ماه نخست ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 

*** افزایش ۲ درصدی میزان تخلیه و بارگیری بنادر 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گزارش روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی حاکی است، آمار میزان تخلیه و بارگیری بنادر از ابتدای امسال تاکنون نشان دهنده رشد نسبت به سال گذشته است و میزان تخلیه و بارگیری بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه، نکا و نوشهر در مجموع تا امروز رقم بیش از ۶۸ میلیون تن را نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۹ درصد رشد دارد.

 

*** میزان تخلیه و بارگیری در سال ۱۳۹۷

 

سال ۱۳۹۷ در مجموع تخلیه و بارگیری به میزان افزون بر ۶۶.۷ میلیون تُن رسید که این عدد با برنامه‌ریزی‌های سازمان بنادر و دریانوردی آنهم در شرایط تحریمی برای رونق بنادر اصلی و رشد و توسعه بنادر کوچک در نیمه اول سال ۹۸ از مرز ۶۸ میلیون تُن گذشت.

براساس این گزارش بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان کالاهای فله خشک و مایع، کانتینری، کانتینری TEU، جنرال کارگو و نفتی، کالاهای فله خشک و فله مایع توانسته‌اند رکورد سال قبل را در نیمه نخست سال ۹۸ به دست بیاورد و از آن عبور کنند.

فله خشک با بیش از ۲۷.۲ میلیون تن، رشد حدود ۳۰ درصدی نسبت به سال ۹۷ را نشان می‌دهد و با رشد چشمگیری از مرز حدود ۲۱ میلیون تن گذشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علاوه براین در کالای فله مایع نیز شرایط همین گونه است و با افزون بر ۲٫۶ میلیون تُن، رشد سه درصدی را ثبت کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

کلید مقابل را فعال کنید