کد خبر:140895
پ
برگزاری کنفرانس ریخته گری
معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان :

برگزاری کنفرانس تخصصی ریخته‌گری مداوم فولاد توسط فولاد هرمزگان

معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان از برگزاری کنفرانس تخصصی ریخته‌گری مداوم فولاد توسط فولاد هرمزگان در نیمه دوم سال ۹۸ با مشارکت مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور در بندرعباس خبر داد.

معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان از برگزاری کنفرانس تخصصی ریخته‌گری مداوم فولاد توسط فولاد هرمزگان در نیمه دوم سال ۹۸ با مشارکت مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور در بندرعباس خبر داد.

 

*** اهداف برگزاری کنفرانس تخصصی ریخته‌گری مداوم فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا کاظمی پیرامون برگزاری کنفرانس تخصصی ریخته‌گری، اظهار کرد:

با توجه به‌وجود بستری مناسب جهت استفاده از دانش، همفکری و تعامل شرکت‌های فولادی، انجمن‌های علمی نخبگان صنعتی و جامعه دانشگاهی کشور، فولاد هرمزگان برای اولین‌بار در کشور کنفرانس تخصصی ریخته‌گری مداوم فولاد را در نیمه دوم سال ۹۸ در شهر بندرعباس برگزار خواهد کرد.

معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در مورد اهداف این کنفرانس، تصریح کرد:

هدف اول این کنفرانس، شناسایی آخرین فناوری‌ها و دستاوردها در حوزه ریخته‌گری مداوم فولاد است.

با توجه به تولید فعلی فولاد کشور (کمی و کیفی) و نیاز به توسعه خطوط فولادسازی و ریخته‌گری مداوم مطابق افق ۱۴۰۴ نیاز است که آخرین فناوری‌های ماشین‌های ریخته‌گری مداوم بررسی و معرفی شود همچنین آخرین دستاوردهای مواد مصرفی و تجهیزات مختلف خطوط ریخته‌گری هم در این کنفرانس موردتوجه قرار خواهد گرفت.

 

*** بومی‌سازی در صنایع

 

وی، خاطرنشان کرد: هدف دوم، شناسایی مشکلات و نیازهای فناوری و بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد است.

بومی‌سازی در صنایع، حقیقتا فرآیندی است که نیاز به نقشه‌راه دارد و غایت آن استفاده بهینه از همکاری‌های بین‌المللی و ایجاد امکان تولید محصول و فناوری‌های مربوط به آن، به اشکال مختلف در داخل است.

کاظمی در زمینه ارتقای ارتباط بین صنعت و دانشگاه با نگاه تخصصی موردنیاز صنعت فولاد کشور، گفت:

در سند چشم‌انداز نیز که با هدف هدایت ایران به سمت کشوری توسعه‌یافته (ایرانی که از نظر اقتصادی، علمی و فناوری، جایگاه اول منطقه را داراست) تدوین شده است، ارتباط مستمر صنعت و دانشگاه باهدف دستیابی به جایگاه فوق در صنعت فولاد به‌شدت احساس می‌شود.

 

*** تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور

 

معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در مورد بررسی چشم‌انداز و افق ۱۴۰۴ برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور نیز تصریح کرد:

یکی از اهداف اساسی طبق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ کشور، دستیابی به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد است، نزدیک به ۸۰ درصد فولاد تولیدی کشور بر اساس افق ۱۴۰۴ توسط کوره‌های قوس الکتریک و القایی تولید می‌شود لذا دستیابی به دانش فنی و فناورانه درخصوص فرآیند ریخته‌گری مداوم، جزء ملزومات اولیه طرح توسعه فولاد ایران است که در این کنفرانس به آن پرداخته خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و با توجه به طرح توسعه‌های موجود و تبدیل استان هرمزگان به‌عنوان قطب سوم تولید فولاد کشور لزوم رشد سریع این استان در زمینه‌های مرتبط با فولاد به‌خصوص ریخته‌گری مداوم به‌شدت احساس می‌شود و باید با برگزاری کنفرانس‌های این‌چنینی جامعه صنعتی استان را به این سمت سوق داد تا علاوه بر برنامه‌ریزی لازم برای دستیابی به دانش فنی لازم، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این زمینه نیز مشخص شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید