کد خبر:140500
پ
اخلال در بازار شکر
جانشین دادسرای انقلاب مشهد خبر داد

دستگیری یک اخلال‌گر در بازار شکر دولتی

جانشین دادسرای انقلاب مشهد از دستگیری یک اخلال‌گر در بازار شکر دولتی خبر داد.

جانشین دادسرای انقلاب مشهد از دستگیری یک اخلال‌گر در بازار شکر دولتی خبر داد.

 

*** نابسامانی و نوسان قیمت شکر دولتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قاضی دشتی فدکی در تشریح ماجرا نفوذ سربازان گمنام امام زمان (عج) به تاریک‌خانه اقدامات مجرمانه اخلالگران بازار شکر مشهد، اظهار داشت:

در بهمن ماه سال گذشته به واسطه نوسان غیر منطقی ایجاد شده در بازار شکر، ایجاد نارضایتی‌های عمومی و از سوی کمیاب شدن مقطعی شکر در سطح بازار بود که از معاونت بازرسی سازمان صمت و پلیس مبازه با جرایم اقتصادی آگاهی استان خواسته شد تا بدون لحظه‌ای درنگ به صورت محسوس و نامحسوس بازار را رصد کرده و دلایل و عاملان این نابسامانی و نوسان قیمت شکر را که لحظه به لحظه در حال رکود زدن قیمتی بود، شناسایی و گزارش کار را به دستگاه قضایی منعکس کنند.

 

*** بررسی‌های صورت گرفته در خصوص واردات شکر

 

قاضی دشتی فدکی تصریح کرد: در ادامه این دستور از ماموران پلیس آگاهی خواسته شد تا لیست کارخانجات تولید شکر، واردکنندگان عمده شکر از گمرک، واحدهای تولیدی، مشتریان عمده شکر و … جمع‌آوری و ارائه شود، همچنین میزان واردات شکر دولتی از گمرک در بازه زمانی مشخص اخذ و همراه با مستندات خواسته شده به دادسرای انقلاب مشهد ارسال شود.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که در بازه زمانی مد نظر ما به هیچ عنوان واردات شکر صورت نگرفته و باید تمامی محموله‌های شکر داخل استان و یا درسطح کشور تولید شده و پس از آن راهی بازار شده باشد.

 

*** دستگیری یک‌ سلطان شکر

 

این مقام قضایی به یک پشت پرده برخی اقدامات اشاره و در این باره گفت:

کمی بعد اولین گزارش به حوزه دادستانی ارائه و مشخص شد که در استان ۷ واحد تولیدی در حال فعالیت می‌باشد و باید یک جای چرخه تولید تا عرضه، توسط افراد سودجو مورد نفوذ قرار گرفته باشد و گرانی شکر را رقم زده باشند.
چند روزی از آغاز شناسایی لایه‌های مخفی برهم زدن آرامش بازار شکر و کمیاب شدن آن نگذشته بود که تیم‌های بازرسی سازمان صمت یک تریلی را در بیابان‌های اطراف مشهد مورد شناسایی قرار دادند که چند نفر به صورت مشکوکی در حال تخلیه کیسه‌های شکر در وانت و توزیع مویرگی آن بودند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جانشین دادسرای انقلاب مشهد در پایان، اظهار داشت:

در ادامه پس از دستگیری این مجرمان برای تمامی آنها اتهام اخلال در نظام اقتصادی به واسطه خرید شکر با قیمت دولتی و فروش آن به صورت آزاد در نظر گرفته شد.

دونفرعامل اصلی ماجرا برای تکمیل تحقیقات در بازادشت موقت به سر می‌برند و مابقی با قرار قانونی مناسب آزاد شده‌اند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید