کد خبر:140199
پ
جلسه وزیر صمت
در جلساتی با حضور وزیر صمت انجام شد

بررسی آخرین وضعیت تولید واحدهای صنعتی و صادرات غیرنفتی

آخرین وضعیت میزان تولید واحدهای صنعتی و صادرات غیرنفتی کشور در جلساتی جداگانه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل این وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفت.

آخرین وضعیت میزان تولید واحدهای صنعتی و صادرات غیرنفتی کشور در جلساتی جداگانه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل این وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفت.

 

*** بررسی آخرین وضعیت تولید واحدهای صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع در این جلسه که با حضور معاونین و برخی مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، راهکارهای عملیاتی رونق تولید و فعال‌سازی ظرفیت‌های غیرفعال واحدهای تولیدی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در خصوص راهکارهای تامین مالی و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی پیشنهاداتی ارائه شد.

گفتنی است، وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال رونق تولید، حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال را در کنار فعال‌سازی ظرفیت‌های راکد و غیر فعال واحدهای تولیدی و توسعه واحدهای تولیدی دارای ظرفیت را در برنامه کاری خود دارد.

 

*** آخرین وضعیت صادرات غیرنفتی

 

همچنین در جلسه‌ای دیگر که مسئولین ذیربط و نمایندگانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و همچنین مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، راهکارهای افزایش صادرات غیرنفتی کشور به ویژه صادرات به کشورهای همسایه موردبحث و بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، توسعه صادرات غیرنفتی از محورهای هفت‌گانه اولویت‌های امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت است که صادرات به ۱۵ کشور نزدیک و همسایه در چارچوب این محور دنبال می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید