کد خبر:139777
پ
همایش توسعه فعالیت های اکتشافی ایران
رئیس هیأت عامل ایمیدرو خبر داد

صدور ۸۵۰ میلیارد تومان بیمه‌نامه توسط صندوق بیمه معدن

رئیس هیات عامل ایمیدرو از صدور ۸۵۰ میلیارد تومان بیمه‌نامه توسط صندوق بیمه معدن خبر داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو از صدور ۸۵۰ میلیارد تومان بیمه‌نامه توسط صندوق بیمه معدن خبر داد.

 

*** راه‌اندازی کارگروه کنترل مدیریت توسط ایمیدرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خداداد غریب پور در نشست شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی با محوریت تسریع در افزایش سرمایه و هدایت آن به سمت طرح‌های توسعه، اظهار داشت:

ایمیدرو کارگروه کنترل مدیریت در ۱۰ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی را راه‌اندازی می‌کند، این شرکت‌ها شامل فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، توسعه معادن و فلزات، گل گهر، چادرملو، ملی مس ایران، گهر زمین، فولاد خوزستان، فولاد خراسان و آلومینیوم ایران هستند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو، تصریح کرد:

کارگروه کنترل مدیریت با برخورداری از کمیته‌های تخصصی در قالب ۳ کمیته شامل حاکمیت شرکتی، استراتژی و سرمایه‌گذاری و پایش ریسک، فعالیت خواهد کرد.

وی در ادامه، افزود: این کمیته‌ها، حرکت شرکت‌ها را در راستای سیاست‌ها و اهداف توسعه‌ای کشور نظیر رشد سرمایه‌گذاری در طرح‌ها، افزایش ذخیره‌سازی مواد اولیه استراتژیک در راستای تداوم تولید، حرکت به سمت ارزش افزوده بالاتر، شفافیت و غیره هدایت خواهد کرد.

 

*** صدور ۸۵۰ میلیارد تومان بیمه‌نامه توسط صندوق بیمه معدن

 

غریب پور با بیان اینکه طی سال ۹۷، حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان سود انباشته در ۱۰ شرکت معدن و صنایع معدنی مذکور وجود داشته است، تاکید کرد:

سرمایه‌ها را باید به سمت اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و ملی رهنمون کرد، استراتژی ایمیدرو، توسعه بنگاه‌های بزرگ و حفظ سود در شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری است، اگر این طرح به طور دقیق اجرا شود و زنجیره به طور متوازن توسعه یابد، تضاد منافع در این صنعت ایجاد نخواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش، گفت:

تاکنون صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در بخش معدن و صنایع معدنی، ۸۵۰ میلیارد تومان (۷ برابر سرمایه ثبتی) بیمه‌نامه صادر کرده است.

وی، بیان داشت: طی تفاهم‌نامه صورت گرفته با بانک صنعت و معدن، این بانک قرار است برای تامین مالی معادن کوچک، تسهیلات پرداخت کند.

غریب پور، افزود: تشکیل صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ضروری است و باید بررسی کنیم مدل مناسب در جهان را در کشور پیاده‌سازی کنیم.

 

*** رشد ۳ برابری شاخص بورس

 

وی، ادامه داد: شاخص بورس از نیمه دوم سال ۹۶ تاکنون ۳ برابر (از ۹۰ هزار واحد به حدود ۲۷۰ هزار واحد) شده و با توجه به روند پیش رو، این رقم حدود ۷۰- ۸۰ هزار واحد دیگر رشد می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیات عامل ایمیدرو در پایان، اظهار داشت :

به نظر نمی‌رسد در نیمه دوم سال ۹۸، اتفاق خاصی در کشور و دنیا رخ دهد، بنابراین باید بررسی شود که سود پیش‌بینی شده بنگاه‌ها به چه میزان تحقق می‌یابد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید