کد خبر:139650
پ
تأمین ارز
سرپرست‌ معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد

لزوم تسریع در تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان صنعت لاستیک

سرپرست‌ معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت بر لزوم تسریع در تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان صنعت لاستیک تأکید کرد.

سرپرست‌ معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت بر لزوم تسریع در تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان صنعت لاستیک تأکید کرد.

 

*** نقش صنعت لاستیک در صنعت خودرو‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی نیارکی در نشست بررسی مشکلات و چالش‌های تولید‌کنندگان صنعت لاستیک که با حضور نمایندگانی از تشکل‌های تخصصی و برخی تولیدکنندگان برگزار شد، اظهار کرد:

صنعت لاستیک نقش تعیین‌کننده‌ای در صنعت خودرو‌سازی و حمل و نقل کشور داشته و همراهی صنعتگران این بخش در رفع مشکلات سایر زنجیره‌های تامین بسیار تاثیر‌گذار است و با تاکید بر تامین لاستیک مورد نیاز صنعت خودرو ، خواستار پرداخت بدهی خودروسازها به صنعتگران این بخش هستیم.

وی با اشاره به پتانسیل‌های موجود در این صنعت و ایجاد مکانیزم‌هایی برای مدیریت واردات لاستیک به کشور، خاطر نشان‌کرد:

میزان تولید لاستیک در کشور با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در شرایط مناسبی قراردارد و حمایت از این صنعت یکی از برنامه‌های مورد تاکید وزارت صنعت، معدن وتجارت به شمار می‌رود.

 

*** لزوم تسریع در تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان لاستیک

 

سرپرست‌ معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تسریع در تخصیص ارز مورد نیاز صنعتگران، گفت:

باتوجه به راهبردی بودن صنعت لاستیک، تامین ارز مورد نیاز این صنعت جهت تامین مواد اولیه از اهمیت زیادی برخوردار است و همکاری بانک مرکزی در تسریع در تخصیص ارز مورد نیاز این صنعت ضروری است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، طی نشست مشترک با نمایندگان تشکل‌های تخصصی لاستیک مشکلاتی نظیر تسریع در تامین مواد اولیه مور نیاز این صنعت نظیر دوده، نخ و غیره مورد بررسی قرار‌گرفت.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید