عکاس :
پ

گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان (گزارش تصویری)

گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت‌غذایی در صندوق شکوفایی برگزار شد.

 

 

*** گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت‌غذایی  

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار کرد:

صنایع غذایی نسبت به سایر صنایع کارنامه قابل قبولی دارند و دسترسی به مواد اولیه، اشتغالزایی، وجود پتانسیل‌های ویژه در تولید غذای حلال از مزیت‌های این صنعت به شمار می‌رود.

وی با اشاره به میزان صادرات صنعت غذایی در سال ۹۷، گفت:

۹.۷ میلیارد ریال میزان صادرات در حوزه آشامیدنی داشته‌ایم و در مقابل ۵.۰۵ میلیارد دلار میزان واردات این صنعت در سال ۹۷ برآورد شده است که شامل فرآوری برنج نیز می‌شود.

معاون وزیر صنعت در ادامه از ۹۳۰۰ مجوز در صنعت آشامیدنی در کشور خبر داد و افزود که ۵۷۴۲ کارگاه بالای ده نفر در کشور داریم.

 

 

*** دنیا در آستانه انقلاب چهارم صنعتی

 

 

وی با بیان اینکه وزارت صمت این فضا را در صنایع مختلف آغاز کرده است، گفت: ما باید با نگاه جدیدی پیش برویم و دیدگاه های خود را متحول کنیم که این نگاه جدید فضا و قانون گذاری های جدیدی را می طلبد.

معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دنیا سه بار دچار انقلاب صنعتی شده است و اکنون در آستانه انقلاب چهارم صنعتی قرار گرفته‌ایم گفت که وزارت صمت این انفلاب چهارم صنعتی را در برنامه‌اش در نظر گرفته است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت در پایان، اظهار کرد:

اگر دولت و شرکت‌های بزرگ مرزها را برای شرکت‌های نوآور باز نکنند در رقابت جهانی باز می‌مانیم در همین راستا ما علاقه‌مند به ارتباط شرکت‌های بزرگ صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور هستیم.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری گردهمایی فناورانه صنایع شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت‌غذایی را ملاحضه فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید