کد خبر:139215
پ
سفر وزیر صنعت به کرمانشاه
در جریان سفر یک روزه به استان خراسان جنوبی انجام شد

افتتاح و بازدید از دو طرح صنعتی و معدنی توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت

دو طرح صنعتی و معدنی دراستان خراسان جنوبی در جریان سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به این استان، مورد افتتاح و بازدید قرار گرفت.

دو طرح صنعتی و معدنی دراستان خراسان جنوبی در جریان سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به این استان، مورد افتتاح و بازدید قرار گرفت.

 

*** سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به خراسان جنوبی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رحمانی در این سفر یک روزه، صبح روز شنبه ۹ شهریور ۹۸ پس از حضور در مزار مطهر شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، به منظور افتتاح واحد تولید پروفیل و درب و پنجره یو پی وی سی در شهرک صنعتی قاین به شهرستان قائنات سفر کرد.

وزیر صنعت، معدن‌و تجارت در ادامه برنامه‌های خود از کارخانه فولاد قائنات و همچنین کارخانه منیزیم سربیشه و طرح‌های توسعه‌ای این کارخانه بازدید خواهد کرد.

بازدید از کارخانه کویر تایر و طرح توسعه آن، آغاز عملیات اجرایی طرح بازیافت کاغذ شرکت کاشی فرزاد و نشست با فعالان اقتصادی استان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت است.

همچنین برای معاونین همراه وزیر برنامه‌هایی به صورت مستقل در شهرستان‌های سربیشه، درمیان و زیرکوه پیش‌بینی شده است.

رضا رحمانی امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸ در شهرستان‌های قائن و سربیشه چند واحد صنعتی و معدنی را مورد بازدید و افتتاح قرار خواهد داد و در پایان سفر با حضور در استانداری خراسان جنوبی با فعالان اقتصادی این استان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت

 

*** افتتاح و بهره‌برداری از دو طرح 

 

رضا رحمانی با حضور استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان و شهرستان قاینات این طرح صنعتی را افتتاح کرد.

این واحد با تولید سالانه پنج هزار تن پروفیل و یو پی وی سی در زمینی به مساحت ۲۴ هزار و ۴۹ مترمربع با زیربنای ۹ هزار مترمربع احداث و ۸۰۰ میلیارد ریال برای ساخت آن سرمایه گذاری شده است.

با اجرای این طرح صنعتی زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم شده است.

 

*** بهره‌برداری از طرح تولید انواع لوله‌های پلی اتیلن 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی، طرح تولید انواع لوله‌های پلی اتیلن شرکت نهرآب را در قائن مورد افتتاح قرار داد و از شرکت تروند زعفران نیز بازدید به عمل آورد.

طرح شرکت نهرآب قائن که در شهرک صنعتی قائن قرار دارد، ظرفیت تولید سالیانه ۲۰ هزار تن لوله پلی اتیلن را دارد و با سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیارد ریال راه‌اندازی شده است.
این طرح که در زمینی به مساحت ۱۰ هزار و ۱۸۹ مترمربع و با زیربنای دو هزار و ۳۴۱ مترمربع قرار دارد، برای ۱۲ نفر اشتغال‌آفرینی کرده است.
رضا رحمانی همچنین از شرکت تروند زعفران قاین که در زمینه بسته‌بندی زعفران، زرشک و خشکبار فعالیت دارد نیز بازدید به عمل آورد.
این شرکت که ظرفیت تولید سالیانه ۲۰۰ تن را دارد، با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریالی راه‌اندازی شده و برای ۵۶ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
این شرکت در زمینی به مساحت ۹ هزار و ۸۸۴ مترمربع و با زیربنای یک هزار و ۸۷۲ مترمربع قرار دارد.

 

همچنین شرکت کویر تایر نیز توسط وزیر صمت نیز مورد بازدید قرار گرفت.

این شرکت ظرفیت تولید سالیانه ۲۶ هزار تن انواع تایر را دارد و با سرمایه‌گذاری شش هزار میلیارد ریالی برای یک هزار و ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت پنج شنبه گذشته نیز برای انجام یک جلسه کاری و افتتاح و بازدید از چند طرح و پروژه صنعتی و معدنی به استان مرکزی سفر کرده بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید