کد خبر:138944
پ
قبادی
دبیر ستاد تنظیم بازار خبر داد

قیمت دولتی ۵ کالای اساسی در ماه محرم/عرضه فوری ۱۰۰هزار تن کالا به بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار با تشریح قیمت دولتی ۵ کالای اساسی در آستانه ماه محرم از عرضه فوری ۱۰۰هزار تن کالا به بازار خبر داد.

دبیر ستاد تنظیم بازار با تشریح قیمت دولتی ۵ کالای اساسی در آستانه ماه محرم از عرضه فوری ۱۰۰هزار تن کالا به بازار خبر داد.

 

*** قیمت دولتی ۵ کالای اساسی در آستانه ماه محرم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس قبادی با اشاره به اینکه سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، نرخ چای را به‌زودی اعلام می‌کند، گفت:

قیمت برنج خارجی ۶۵۰۰ تومان، شکر ۳۲۵۰ تومان، مرغ ۱۲۵۰۰ تومان، گوشت گوساله وارداتی ۵۵ هزار تومان و روغن نباتی ۱۵ درصد زیر قیمت بازار تعیین شده است.

قبادی افزود: سهمیه هیأت‌های مذهبی بسته به جمعیت و نوع عملکرد آن‌ها تعیین شده و با تأیید سازمان تبلیغات اسلامی اختصاص خواهد یافت.

 

*** عرضه فوری ۱۰۰هزار تن کالا به بازار

 

در آخرین نشست ستاد تنظیم بازار، طرح ویژه تأمین و تنظیم بازار کالا‌های اساسی در ایام محرم و صفر تصویب و مقرر شد ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی توزیع شود.

با توجه به افزایش تقاضا در محرم و صفر از محل ذخایر، برنج، شکر، روغن، چای، گوشت قرمز و گوشت مرغ توزیع می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش محمدرضا کلامی، مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم‌بازار وزارت صمت درباره اینکه چرا مرغ که با نهاده‌های با نرخ ارز دولتی تغذیه شده است صادر می‌شود، اظهار داشت:

منعی برای صادرات مرغ نداریم اما تاکید کارگروه تنظیم بازار بر این است که کالاهایی مانند مرغ که بخشی از نهاده‌های تولید آن با نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی است، باید فاصله قیمت در عدد صادراتی محاسبه شود تا رانت مربوط حذف شود و تصمیم کارگروه تنظیم‌بازار نیز در همین راستا است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید