کد خبر:139021
پ
مصاحبه اختصاصی با محمد باقر عالی رئیس هیأت عامل ایدرو
رئیس هیأت عامل ایدرو تاکید کرد

حمایت ایدرو از تجاری‌سازی و تولید فناوری‌های نوین

رئیس هیأت عامل ایدرو بر حمایت این سازمان از تجاری‌سازی و تولید فناوری‌های نوین تاکید کرد.

رئیس هیأت عامل ایدرو بر حمایت این سازمان از تجاری‌سازی و تولید فناوری‌های نوین تاکید کرد.

 

*** موقعیت استثنایی شهرک تحقیقاتی کاووش 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد باقرعالی در بازدید از از پروژه های شهرک تحقیقاتی کاوش، اظهار داشت:

موقعیت شهرک تحقیقاتی کاوش در اکو سیستم نوآوری و فناوری غرب استان تهران و استان البرز برای تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان یک موقعیت استثنایی است.
وی با اشاره به حمایت‌های قانونی و سیاست‌های تشویقی دولت و نقش توسعه‌ای ایدرو، خاطر نشان کرد:

این شهرک بستر مناسب عملیاتی‌شدن زنجیره ایده تا بازار است و ایدرو از تجاری‌سازی و تولید فناوری‌های نوین و محصولات ناشی از آن حمایت می‌کند.

 

*** استقرار نظام تجاری‌سازی

 

رئیس هیأت عامل ایدرو همچنین با اشاره به مزیت‌های این شهرک ۱۰۰ هکتاری و همجواری آن با پارک‌های علم و فناوری، این شهرک را پیونددهنده میان مراکز رشد و پارک‌های فناوری و شرکت‌های فعال کشور خواند و گفت:

با راهبرد ایجاد، انتقال، جذب و بومی‌سازی فناوری‌های نوین، شناسایی خلاء‌ها می‌توان از یک سو به توسعه نخبگان و متخصصان و از سوی دیگر با الگوبرداری از تجارب کشورهای موفق و پاسخگویی به نیاز صنایع در استقرار نظام تجاری‌سازی نقش بسزایی ایفا کند.

 

*** شهرک تحقیقاتی کاوش

 

شهرک تحقیقاتی کاوش به وسعت ۱۰۰ هکتار واقع در بزرگراه کرج – قزوین از سال ۱۳۷۰ آغاز به کار کرده است و براساس مصوبه سال ۱۳۸۴ هیأت دولت مسئولیت تکمیل و آماده‌سازی آن برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و تحقیقاتی بر عهده سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیات عامل ایدرو را در این دیدار، دکتر فرشاد صالحی، عضو هیات عامل، محمد نوری امیری، معاون نوسازی و بهره‌برداری و هوشنگ فرجی مدیر توسعه منطقه‌‎ای سازمان گسترش و سید محمد موسوی مجری شهرک تحقیقاتی کاوش همراهی می‌کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید