کد خبر:138729
پ
واحد تولیدی
رئیس سازمان صنعت و معدن اردبیل خبر داد

بهره‌برداری ۷۸ واحد تولیدی تا پایان سال ۹۸

رئیس سازمان صنعت و معدن اردبیل، از بهره‌برداری ۷۸ واحد تولیدی تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

رئیس سازمان صنعت و معدن اردبیل از بهره‌برداری ۷۸ واحد تولیدی تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

 

*** بهره‌برداری ۷۸ واحد تولیدی تا پایان سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رامین صادقی، اظهار داشت:

۷۸ واحد تولید تا پایان سال ۹۸ به مرحله بهره‌برداری برسد، اکنون تعداد ۲۵ واحد در ۵ ماه گذشته سال ۹۸ افتتاح شده است و ۱۸ طرح مهم بصورت عملیاتی و آزمایشی شروع بکار نموده‌اند.

رئیس سازمان صنعت و معدن اردبیل، در خصوص وضعیت اشتغال واحد تولیدی و صنعتی فعال استان، افزود:

حدود ۲۱۰۰۰ نفر در این واحد‌ها مشغول به کار می‌باشند که سهم بسزایی در تولید استان دارند.

وی، با بیان اینکه با پایش ۱۲۰۰ طرح توسط یک گروه کارشناسی که برای آن‌ها موافقت اصولی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صادرشده است، تصریح کرد:

اکنون ۶۲۱ پروژه در حوزه صنعت و معدن فعال در حال احداث است که از این تعداد ۴۲۱ واحد بعنوان واحدهای پیشران و تاثیر‌گذار در اشتغال و سرمایه‌گذاری هستند و علیرغم اینکه سهم صنعت استان اردبیل حدود ۳۳درصد می‌باشد، عملاً این درصد محقق نشده و امید است این واحد‌های تولید پیشران سهم صنعت استان را به ۳۳درصد ار تقاء دهند.

 

*** ۶۰۰۰ اشتغال تا پایان سال ۹۸

 

صادقی، در خصوص بهبود و بازگشت واحد تولیدی غیر‌فعال، بیان داشت:

برنامه‌ریزی‌های خاصی برای تک تک واحد‌های تولید صورت گرفته و ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار که توسط بانک‌ها عامل استان مصوب شده بود در سفر اخیر ریاست جمهوری اختصاص خواهد یافت.

رئیس سازمان صنعت و معدن اردبیل، در خصوص وضعیت اشتغال، گفت:

۶۰ درصد ایجاد اشتغال یعنی ۱۱۰۰۰ نفر برای سال ۹۸ به عهده سازمان صنعت، معدن وتجارت می‌باشد که از این تعداد تاکنون ۵۰۰۰ هزار اشتغال محقق شده و در حال ورود به سامانه اشتغال می‌باشد و البته این آمار جهت صحت‌سنجی توسط کمیته‌ای که در استانداری تشکیل‌شده بدون حضور سازمان مراجعه و موارد را صحت‌سنجی می‌نمایند و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال ۶۰۰۰ اشتغال نیز محقق گردد.

 

*** افزایش ۱۲۷ درصدی صادرات استان اردبیل

 

وی از بهره‌برداری ۷۸ واحد تولیدی تا پایان سال ۹۸ با اشاره به افزایش ۱۲۷ درصدی صادرات استان در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل، افزود:

در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری امکان‌سنجی برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری انجام گرفته و در قالب کتابچه جمع‌آوری شده است تا در مواقع لزوم در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت و معدن اردبیل در پایان، همچنین در خصوص موافقت‌نامه‌های اصولی سرمایه‌گذاری، اظهار داشت:

یکی از مهمترین اتفاقات مثبت که برای اولین‌بار در سطح کشور رخ‌داده است ، موافقت‌نامه‌های اصولی بدون نام آماده و امضا شده است، بدین معنی که زمین و تمامی امتیازات آب، برق، گاز و زیر‌ساخت‌های لازم آماده می‌باشد و سرمایه‌گذار بدون مراجعه به ادارات و اخذ استعلام در صورت مراجعه تنها با واردکردن نام می‌تواند شروع بکار نماید.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید