کد خبر:138473
پ
تولید فولاد ایران
بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد مشخص شد

افزایش ۱۱ درصدی تولید فولاد در ایران / رشد تولید فولاد ایران نزدیک به ۶ برابر جهان

انجمن جهانی فولاد طی گزارشی از افزایش ۱۱ درصدی تولید فولاد در ایران خبر داد و رشد تولید فولاد ایران را نزدیک به ۶ برابر جهان عنوان کرد.

انجمن جهانی فولاد طی گزارشی از افزایش ۱۱ درصدی تولید فولاد در ایران خبر داد و رشد تولید فولاد ایران را نزدیک به ۶ برابر جهان عنوان کرد.

 

*** افزایش ۱۱ درصدی تولید فولاد در ایران 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، مجموع تولید فولاد در هفت ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۱ دی تا ۹ مرداد) در ایران، رشد ۶.۴ درصدی و در جهان افزایش ۴.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

انجمن جهانی فولاد در گزارش خود افزوده است، ایران از ابتدای ژانویه تا پایان جولای ۲۰۱۹میلادی، ۱۴میلیون و ۹۸۸ هزار تن فولاد خام تولید کرد که گویای رشد ۶.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ است، این میزان در مدت مشابه سال گذشته، ۱۴ میلیون و ۹۱هزار تن بود.

همچنین ایران در ماه جولای ۲۰۱۹ میلادی، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولاد میانی (خام) تولید کرد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و ۹۸۱ هزار تن بود که رشد ۱۱.۱ درصدی تولید فولاد خام را نسبت به ماه جولای ۲۰۱۸ نشان می دهد.

 

*** رشد ۴.۵ درصدی تولید فولاد خام در جهان 

 

در هفت ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، ۶۴ کشور تولید کننده فولاد در مجموع یک میلیارد و ۸۳ میلیون و ۵۵۸ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی (یک میلیارد و ۳۶ میلیون و ۶۱۶ هزار تن)، ۴.۵ درصد افزایش یافته است.

تولید جهانی فولاد خام در جولای ۲۰۱۹ میلادی نیز با ۱.۹ درصد رشد نسبت به سال قبل به ۱۵۶میلیون و ۸۹۱ هزار تن رسید.

 

*** بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چین با تولید ۵۷۷ میلیون و ۶۴ هزار تن (رشد۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد.

پس از آن، هند با تولید ۶۶میلیون و۱۸۸ هزار تن، ژاپن با ۵۹ میلیون و ۴۷۳ هزار تن، امریکا با ۵۱ میلیون و ۸۲۷ هزار تن و کره جنوبی با ۴۲میلیون و ۶۰۵ هزار تن بیشترین میزان تولید این محصول را در هفت ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ میلادی را به ثبت رساندند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید