کد خبر:138476
پ
چاه‌های نفت و گاز
رئیس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران خبر داد

حفاری ۱۲۴ حلقه چاه‌های نفت و گاز در یک سال

رئیس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران از حفاری ۱۲۴ حلقه چاه‌های نفت و گاز در یک سال خبر داد.

رئیس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران از حفاری ۱۲۴ حلقه چاه‌های نفت و گاز در یک سال خبر داد.

 

*** اتمام حفاری ۱۲۴ حلقه چاه‌های نفت و گاز در یک سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید عبدالله موسوی ضمن گرامیداشت هفته دولت، اظهار داشت:

این شرکت موفق شده است در سال گذشته (اول شهریور ۹۷ تا اول شهریورماه ۹۸)، عملیات حفاری مربوط به ۱۲۴ حلقه چاه‌های نفت و گاز را به اتمام برساند که از این تعداد یک حلقه اکتشافی، ۵۲ حلقه توسعه‌ای توصیفی و ۷۰ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

 

*** پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت در زمینه عملیات حفاری

 

رئیس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر اینکه اولویت نخست برنامه‌های این شرکت پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت در زمینه عملیات حفاری و ارائه خدمات جانبی فنی و مهندسی مربوط به این بخش است، گفت:

این شرکت از جمله شرکت های بالادستی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران است که بر اساس وظایف سازمانی نقش اساسی در زنجیره تولید نفت و گاز ایفا می‌کند.

موسوی با اشاره به اینکه حدود ۱۵ هزار نفر متخصص، کارشناس و کارکنان مجرب و کارآمد در شرکت ملی حفاری ایران مشغول به کار هستند، گفت:

این شرکت با دارا بودن ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و تجهیزات روز آمد، خدمات یکپارچه‌ای مشتمل بر ۲۰ تخصص خاص به بخش‌های مختلف صنعت نفت ارائه می‌دهد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون ۶۹ درصد عملیات حفاری چاه‌های نفت و گاز و ۶۰ درصد خدمات جنبی در کشور از سوی این شرکت ارائه می‌شود.

 

*** پرورش نیروهای مستعد در صنعت حفاری

 

موسوی به چهار دهه فعالیت این شرکت در عرصه صنعت حفاری در ایران اشاره کرد و گفت:

در سال‌های اخیر نزدیک به ۲۰ شرکت بخش خصوصی در این صنعت ورود کرده که با صراحت می‌توان اذعان کرد که تعداد قابل توجهی از متخصصان و کارشناسان آنها از دانش‌آموختگان مرکز آموزش تکنولوژی حفاری و از میان کارکنان این شرکت هستند.

وی ادامه داد: این از افتخارات شرکت ملی حفاری است که به عنوان یک شرکت مادرتخصصی در زمینه پرورش نیروهای مستعد در صنعت حفاری ایفای نقش کرده است.

موسوی ادامه داد: در مدت پیش گفته ۱۷۰ هزار و ۲۷۰ متر حفاری چاه‌ها به ثبت رسید و این در حالی است که متراژ حفاری جهت‌دار و افقی که نیاز به تخصص ویژه‌ای دارد، ۲۶ هزار و ۸۱۰ متر و شمار عملیات خدمات ویژه و فنی حفاری نیز ۶۴۲۲ مورد گزارش شده است.

وی یادآور شد: خدمات ویژه شامل نمودارگیری، چاه‌پیمایی و نمودارگیری از سیال حفاری و خدمات فنی حفاری به اسیدکاری گسترده و ویژه، سیمان‌کاری، تزریق‌پذیری، لوله مغزی سیار، آزمایش چاه با ساق مته، حفاری با هوا و حفاری به روش فروتعادلی، لوله‌گذاری چاه، نصب آویزه و آزمایش بهره‌دهی چاه اطلاق می‌شود.

 

*** ورود شرکت ملی حفاری به پروژه‌های میدان محور

 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ورود این شرکت به پروژه‌های میدان محور که در راستای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید از سوی شرکت ملی نفت ایران تدوین و به شرکت‌های زیرمجموعه ابلاغ شده را یادآور شد و اظهار کرد:

در این راستا تا کنون اجرای دو پروژه در طرح توسعه میادین نفتی گچساران و نفت‌شهر به ملی حفاری واگذار و این شرکت با شماری از شرکت‌های بخش خصوصی نیز در این زمینه مشارکت دارد.

وی تداوم همکاری با مراکز علمی پژوهشی، شرکت‌های دانش‌بنیان، سازندگان و صنعتگران داخلی در جهت ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در حفاری را از اقدامات اجرایی شرکت در همسویی با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی عنوان و با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال رونق تولید تصریح کرد:

این روند در سال جاری با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پایان توجه به امکانات رفاهی کارکنان از جمله در بخش‌های فرهنگی و ورزشی و حضور موثر این شرکت در انجام مسئولیت‌های اجتماعی را بخش دیگری از فعالیت‌های شرکت معرفی کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید