کد خبر:138465
پ
مسیر ریلی
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد

احداث خط دوم ۵ مسیر ریلی در هفته دولت

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از احداث خط دوم ۵ مسیر ریلی در هفته دولت خبر داد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از احداث خط دوم ۵ مسیر ریلی در هفته دولت خبر داد.

 

*** احداث خط دوم ۵ مسیر ریلی در هفته دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید رسولی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت که در ساختمان راه آهن برگزار شد از افتتاح تعدادی پروژه در حوزه زیربنایی و فنی در روزهای آینده خبر داد.
بر اساس اعلام وی، احداث خط دوم مسیر سیستان – اصفهان به طول ۴۵ کیلومتر نخستین افتتاحیه شرکت راه آهن در هفته دولت خواهد بود.
وی گفت: احداث خط دوم مسیر یزدگرد به نظرآباد به طول ٣٧ کیلومتر، احداث خط دوم مسیر نظرآباد – شمسی به طول ۵۴ کیلومتر و همچنین احداث خط دوم مسیر شمسی – میبد و ارژنگ به طول ۴٧ کیلومتر در دستور کار است که مجموع این افتتاحیه‌ها باعث افزایش ظرفیت در کریدور پر بار مسیر یزد خواهد شد.

 

*** افتتاح مرکز کنترل ترافیک (ctc) یزد

 

معاون وزیر راه و شهرسازی هم چنین از افتتاح مرکز کنترل ترافیک (ctc) یزد خبر داد که این ایستگاه با اعتباری بالغ بر ۲٫۵ میلیارد تومان ساخته شده است.
رسولی از خرید، نصب و راه‌اندازی شبکه پارتی لاین تصویری ۴٧ ایستگاه (برای ارتباط تصویری ایستگاه‌ها) به ارزش یک میلیون دلار خبر داد و گفت:

این پروژه نیز در همین هفته افتتاح می‌شود.
مدیر عامل شرکت راه‌آهن خبر داد که در سال جاری، ۵٩ کیلومتر احداث خطوط آنتنی هدفگذاری شده است که عملیات اجرایی آن آغاز و با احداث این ۵٩ کیلومتر ظرفیت انتقال بار از مراکز عمده بار غیر افزایش یافت.
معاون وزیر راه ادامه داد: در ۵ ماهه امسال حدود ٢١٣ دستگاه انواع واگن باری مسافری و لوکوموتیو وارد شبکه ریلی شده است که ویژگی ممتاز آن این است که واگن‌ها صددرصد تولید داخل هستند.

 

*** افتتاح مرکز تعمیرات لوکوموتیو در قم

 

رسولی همچنین از افتتاح مرکز تعمیرات لوکوموتیو در قم در روزهای آینده خبر داد.
وی گفت: مرکز جدید تعمیرات لوکوموتیو نیز در مشهد آماده بهره‌برداری است که به کمک کاهش خرابی‌های لوکوموتیو در مسیر پر تردد مشهد- تهران می‌آید.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پایان اظهار داشت:

مرکز جدید سوخت رسانی به لوکوموتیو نیز در مشهد آماده بهره‌برداری است که راه‌اندازی این مرکز موجب صرفه‌جوی و کاهش تلفات سوخت خواهد شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + ده =

کلید مقابل را فعال کنید