کد خبر:138362
پ
قیمت رب گوجه‌فرنگی
بر اساس مقررات جدید ستاد تنظیم بازار

قیمت رب گوجه‌فرنگی کاهش می‌یابد / تعریف استانداردهای مورد نیاز برای صادرات رب گوجه‌فرنگی

بر اساس مقررات جدید ستاد تنظیم بازار قیمت رب گوجه‌فرنگی کاهش یافته و استانداردهای مورد نیاز برای صادرات رب گوجه‌فرنگی تعریف خواهد شد.

بر اساس مقررات جدید ستاد تنظیم بازار قیمت رب گوجه‌فرنگی کاهش یافته و استانداردهای مورد نیاز برای صادرات رب گوجه‌فرنگی تعریف خواهد شد.

 

*** خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در قالب سازوکارهای تعریف شده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ستاد تنظیم بازار با توجه به کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و به منظور جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و از بین رفتن انگیزه تولید این محصول در سال‌های آتی، سازمان مرکزی تعاون روستایی را مکلف کرد نسبت به خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در قالب سازوکارهای تعریف شده برای آن سازمان اقدام کند.

سقف قیمت تعیین شده ۱۱۰۰ تومان به ازای هرکیلوگرم تحویل درب مراکز خرید است و پیش‌بینی شده است سازمان تعاون روستایی با عقد قرارداد با کارخانجات رب‌سازی نسبت به فروش گوجه‌فرنگی خریداری شده و یا فرآوری آن اقدام کند.

 

*** تأمین و اختصاص منابع مورد نیاز از طریق بانک‌های عامل

 

همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به تأمین و اختصاص منابع مورد نیاز برای اجرای طرح فوق از طریق بانک‌های عامل می‌باشند.

بر اساس این گزارش عملیات خرید حمایتی با قیمت مصوب تا زمان تعدیل و تثبیت قیمت به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی ادامه خواهد داشت.

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مکلف به محاسبه هزینه‌های تبعی اجرای طرح برای تأمین هزینه‌های مذکور از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور است.

 

*** تعریف استانداردهای مورد نیاز برای صادرات رب گوجه‌فرنگی

 

بر اساس این گزارش مقرر شد، دفتر مقررات صادرات و واردات با دعوت از سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو نسبت به تعریف استانداردهای مورد نیاز برای صادرات رب گوجه‌فرنگی در قالب نوع بسته‌بندی، احجام بسته‌بندی و … اقدام تا مقدمات لازم برای صدور مجوز صادرات رب گوجه‌فرنگی در احجام بالاتر از ۳ و ۵ کیلوگرمی فراهم شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مقرر شد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با توجه به کاهش نرخ گوجه‌فرنگی نسبت به اصلاح نرخ رب گوجه‌فرنگی اقدام و قیمت اصلاحی در سامانه ۱۲۴ اطلاع رسانی شود.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید