کد خبر:138238
پ
وزارت
با بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شد

رشد ۴.۱ درصدی تولید کاغذ تا پایان تیر ۹۸

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از رشد ۴.۱ درصدی تولید کاغذ تا پایان تیر ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از رشد ۴.۱ درصدی تولید کاغذ تا پایان تیر ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

 

*** رشد ۴.۱ درصدی تولید کاغذ تا پایان تیر ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۳۲۳ هزار و ۷۰۰ تن کاغذ از ابتدای امسال تا پایان تیر است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۴.۱ درصدی داشته است.

در چهار ماهه نخست پارسال ۳۱۱ هزار تن انواع کاغذ در کشور تولید شده بود.

برپایه این آمارها، در مدت یاد شده تولید کارتن نیز با ثبت رشد ۵۳.۳ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۲۵۱ هزار و ۸۰۰ تن رسید.

در این مدت تولید نئوپان با رشد ۲۷ درصدی به ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ مترمکعب و تولید فیبر نیز با رشد ۶.۷ درصدی به ۳۵۹ هزار و ۶۰۰ متر مکعب رسید.

 

*** ثبت سفارش ۲۰۰ میلیون دلاری در کاغذ

 

بر اساس این گزارش، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت چندی قبل در حاشیه دومین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات، اظهار داشت:

همواره تولید داخل در بخش‌های مختلف بامشکلاتی رو‌به‌رو بوده است و با توجه به اجرای نهضت ساخت و تعمیق داخل، در تمام بخش‌های مختلف صنعت سعی می‌کنیم که تولید داخل را سرو سامان دهیم و از مشکلات واحد‌های تولیدی کم کنیم.

عباس قبادی با اشاره به ظرفیت تولید کاغذ و مقوا در کشور، بیان کرد:

در بخش کاغذ و مقوا این امکان را در کشور داریم که بسیاری از نیازهای داخل را تولید کنیم اما؛ به جهت نداشتن توجیه اقتصادی و همچنین توجه به محیط زیست و استفاده نکردن از درختان داخل، به سمت واردات کاغذ رفته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به ثبت سفارش ۲۰۰ میلیون دلاری در کاغذ، گفت:

از این رقم ۱۴۰ میلیون دلار آن تامین ارز شده است که حدود ۲۵ دلار آن ارز ۴۲۰۰ تومانی و حدود ۲۷ میلیون دلار تخصیص یافته آن ارز نیمایی بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید