کد خبر:137803
پ
IMG_7987-copy
رئیس مرکز ملی فرش ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع خبر داد

در تلاش هستیم فرش دستباف را از قانون پیمان‌سپاری ارزی خارج کنیم

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای خروج فرش دستباف از قانون پیمان سپاری ارزی از عزم دولت در راستای تحقق بیمه قالیبافان خبر داد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای خروج فرش دستباف از قانون پیمان سپاری ارزی از عزم دولت در راستای تحقق بیمه قالیبافان خبر داد.

 

 

فرش دستباف

 

*** فرش دستباف و مشکلات پیمان سپاری ارزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشته دست‌پاک در حاشیه نشست خبری خود و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع پیرامون مشکلاتی که قانون پیمان سپاری ارزی برای فعالان این صنعت ایجاد شده است، اظهار داشت:
پیمان‌سپاری ارزی یکی از دغدغه‌های ما در مرکز ملی فرش بوده است، سال گذشته بعد از اعمال تحریم‌ها با دستوری که مقام عالی وزارت دادند، بحث پیمان سپاری ارزی در حوزه فرش دستباف از ۲ ماه به ۷ ماه افزایش یافت.

وی در ادامه تصریح کرد:
اما همچنان برخی مشکلات بواسطه این قانون وجود دارد و پیگیری‌هایی نیز در این حوزه در حال انجام است تا فرش دستباف را از قانون پیمان سپاری ارزی خارج کنیم.

 

* صادرات فرش زیر یک میلیون دلار معاف از قانون پیمان سپاری ارزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز ملی فرش ایران در پایان، پیرامون ۳ مکانیزمی که بانک مرکزی اعلام و اعمال داشت نیز، بیان داشت:
این اقدامات می‌تواند تاثیر زیادی بر این صنعت داشته باشد که در حال حاضر نیز این اتفاق افتاده و تاثیرات آن مشهود است.
بر همین اساس صادرات فرش زیر یک میلیون دلار از هرگونه پیمان سپاری ارزی معاف است و هرکدام از صادرکنندگان زیر یک میلیون دلار صادرات فرش دارند، می‌توانند از این امکان استفاده نمایند.

 

فرش دستباف

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید