کد خبر:137715
پ
پرونده گمرکی
طی مکاتبه‌ یکی از مراجع نظارتی وزارت اقتصاد با رئیس کل گمرک خواستار شد

ورود وزارت اقتصاد به ۳ پرونده گمرکی

مدیر بازرسی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی مکاتبه‌ای با رئیس کل گمرک ایران خواستار ارائه اطلاعات درباره سه پرونده گمرکی شد.

مدیر بازرسی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی مکاتبه‌ای با رئیس کل گمرک ایران خواستار ارائه اطلاعات درباره سه پرونده گمرکی شد.

 

*** اطلاعات پرونده گمرکی ۱۷۰۰ کانتینر ظروف شیشه‌ای

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس مکاتبه این مدیر وزارت اقتصاد، اطلاعاتی درباره پرونده‌ معروف به ۱۷۰۰ کانتینر ظروف شیشه‌ای درخواست شده است.

همچنین در این مکاتبه آمده است، به ترخیص کانتینرهای تجاری با برگه‌های مسافری در سال ۹۵ و ترخیص خودروهای سواری مستقر در گمرکات اجرایی اشاره شده است.

 

*** قاچاق ظروف شیشه‌ای

 

بر اساس این گزارش چندی قبل نیز دهقان عضو پیشین کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی موضوع پرونده جدید قاچاق ظروف شیشه‌ای را مطرح کرده بود.

در نامه دهقان به وزیر اقتصاد آمده، در سال های ۱۳۹۳ الی ۱۳۹۵ آقای الف از طریق کارت‌های اجاره‌ای و با بکارگیری برخی عوامل انسانی اقدام به وارد کردن حدود ۱۷۰۰ کانتینر ظروف شیشه‌ای از کشورهای اروپایی و چین و امارات نموده است و برای فرار از پرداخت حقوق گمرکی، کشور چین را مبدأ همه ظروف مذکور اعلام کرده است.

مطابق اعلام کتبی ناظر گمرکات استان هرمزگان به تاریخ ۱۳۹۶٫۱۲٫۲۰ آقای ه.الف (از طریق عوامل خود) با جعل اسناد گمرکی و بارنامه مربوط به حمل حدود ۱۷۰۰ کانتینر در قالب ۹۹ اظهارنامه گمرکی، حقوق دولت را ضایع کرده است.

 

*** تسهیل تداوم قاچاق سازمان یافته

 

متأسفانه علیرغم ارائه اسناد و پیگیری‌های به عمل آمده نه تنها مقامات وقت گمرک گزارشی جهت تشکیل پرونده قضایی و رسیدگی به اتهام جعل و قاچاق نامبرده و همکاران وی به مقامات قضایی ارائه نداده‌اند بلکه با برکناری ناظر گمرکات استان سعی در پاک کردن صورت مسئله داشته و بدینوسیله عملا تداوم تعلل نسبت به قاچاق سازمان یافته مذکور را تسهیل نموده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، در انتهای نامه مذکور آمده، مستدعی است دستور فرمایید ضمن پیگیری جهت تشکیل پرونده قضایی ترتیبی اتخاذ نمایند تا با آمر اصلی و عنصر پشت پرده قاچاق سازمان یافته حدود ۱۷۰۰ کانتینر مذکور برخورد مناسب و عبرت‌آموز صورت گرفته و نسبت به اخذ صدها میلیارد تومان حقوق بیت‌المال اقدام لازم به عمل آید.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید