کد خبر:137670
پ
قیمت موبایل
مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان:

قیمت موبایل با میانگین ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد

بر‌اساس اعلام مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت موبایل با میانگین ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد.

بر‌اساس اعلام مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت موبایل با میانگین ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد.

 

*** ثبت قیمت مصرف‌کننده در سامانه ۱۲۴

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدجواد احمدی، اظهار کرد:

قیمت ارز نیمایی در طول سه ماه گذشته، عموماً صعودی بوده و کاهشی نداشته که قاعدتاً در حوزه واردات اینگونه کالاها در روند قیمت‌ها شیب متناسب صعودی قابل پیش‌بینی است هر چند رقابت شرکت‌های وارد‌کننده باعث ثبات وحتی کاهش قیمت در این گروه نیز بوده است، ضمنا عرضه کنندگان این کالاها موظف به ثبت قیمت مصرف‌کننده در سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت می‌­باشد.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام اینکه قیمت ارز حاصل از صادرات که تابعی از ارز آزاد سامانه سنا می‌باشد، در طول ماه­های اخیر، شیب نزولی اندکی داشته است، تصریح کرد:

انتظار می­رود با ایجاد جو رقابتی و حضور تعداد قابل توجهی وارد‌کننده در این حوزه، شاهد روند کاهشی باشیم.

وی متذکر شد ؛ پروسه واردات موبایل از زمان ثبت سفارش تا خرید و واردات و آماده‌سازی، فرآیندی میان ۴۵ تا ۶۰ روز اعلام کرد و اظهار داشت:

قاعدتاً فرآیند کاهشی قیمت‌ها از زمان شروع کاهش نرخ ارز با تاخیر در فاز ۴۵ تا ۶۰ روزه در بازار محسوس می­‌باشد.

 

*** قیمت موبایل با میانگین ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد

 

احمدی، تاکید کرد:

قیمت موبایل در گوشی­‌های پرتقاضا کاهشی با میانگین ۱۰ درصد را به همراه داشته که اتفاقاً این موضوع به زعم فعالین بازار نه به خاطر کاهش نرخ ارز بلکه به خاطر افزایش تعداد واردکنندگان قانونی از حدود ۵۰ شرکت به ۱۱۰ شرکت و ایجاد جو رقابتی سالم در میان تجار و افزایش سرعت عرضه و موجودی بالای واردکنندگان بوده است.

وی، افزود: به مصرف‌کنندگان توصیه می‌شود که با استعلام قیمت‌­ها از سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت از قیمت اعلامی فروشندگان مطلع شده و هرگونه مورد خلاف واقع را به حوزه­‌های نظارتی سازمان حمایت اطلاع دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در پایان، اظهار کرد:

با ایجاد تعادل نسبی در نرخ ارز و ورود کالاهای وارد‌کنندگان جدیدی که از سازمان حمایت و وزارت صمت مجوز واردات قانونی دریافت نموده‌­اند و تعداد آن‌ها رو به افزایش است، شاهد ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای بازار و ثبات قیمت‌ها بر طبق ضوابط قیمت‌گذاری کالاهای وارداتی سازمان حمایت باشیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید