کد خبر:137341
پ
تشکل‌ها
دبیرکل اتاق ایران در دومین همایش ملی تشکل های اقتصادی ایران تاکید کرد

لزوم مشارکت بیشتر تشکل‌ها در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور

دبیرکل اتاق ایران در دومین همایش ملی تشکل‌های اقتصادی ایران بر لزوم مشارکت بیشتر تشکل‌ها در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور تاکید کرد.

دبیرکل اتاق ایران در دومین همایش ملی تشکل‌های اقتصادی ایران بر لزوم مشارکت بیشتر تشکل‌ها در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور تاکید کرد.

 

*** اهمیت ویژه تشکل‌ها 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا اشرف در دومین همایش ملی تشکل‌های اقتصادی ایران، اظهار کرد:

تشکل‌ها به عنوان نهادی مدنی از اهمیت ویژه و خاصی برخوردارند و یکی از موارد توسعه کسب و کار، اتکا به بنگاه‌های بخش خصوصی و تشکل‌ ها است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی توانمند است که رابطه موثری با دولت و حاکمیت داشته باشد و یکی از شروط توسعه پایدار این توانمندی این است، تشکل‌ها نیز برای ورود به حوزه حاکمیت می‌توانند به اجرای صحیح سیاست‌های تجاری و تولیدی هر کشوری منجر شود.

دبیرکل اتاق ایران خاطرنشان کرد: در بخش خصوصی به علت ارتباط مستقیم با جامعه تولید و وجود کارشناسان در بطن جامعه می‌تواند بهترین اطلاعات را از وضع موجود به دولت ارائه دهد، به شرط اینکه پیشنهاداتش مورد توجه قرار گیرد.

 

 

*** لزوم تعریف جایگاه تشکل‌ها در دولت 

 

وی ضمن انتقاد از اینکه همیشه بعد از تصمیم‌گیری به دنبال اصلاح تصمیمات هستیم، گفت:

باید همانطور که قانون‌گذار، تشکل‌ها را به عنوان نهاد مدنی تعریف کرده، جایگاه آنان در تصمیم‌گیری‌های دولت مشخص شود و همیشه به عنوان عامل راهنما در توسعه اقتصادی مورد بهره برداری قرار گیرد.

اشرف تاکید کرد: برای اجرای دستور العمل هرگونه آئین نامه اجرایی با تشکل مربوطه هماهنگ شود که میزان توفیقمان در این زمینه بسیار کم است. همچنین باید تلاش کنیم ثبات در تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری داشته باشیم، چرا که تغییرات قانون امکان تصمیم‌گیری و توسعه را از تشکل‌ها سلب می‌کند.

وی در ادامه بیان داشت:

بدون مشارکت سازنده تشکل‌ها، جامعه کسب‌ و کار که مبنای آن تشکلی است نمی‌تواند از کارایی لازم برخوردار باشد.

اشرف فعالان کسب و کار را به عنوان رابط بخش دولتی و خصوصی دانست و افزود:

تشکل‌ها می‌توانند مسائل اقتصادی را حتی زودتر از دولت پیش‌بینی کنند، چرا که میزان تولید و مصرف را بدون واسطه می‌دانند و چراغ قرمز آن ها زودتر روشن می‌شود.

 

تشکل‌ها

 

*** لزوم امکان مشارکت بیشتر تشکل‌ها در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیرکل اتاق ایران در پایان با بیان اینکه خواسته تشکل‌ها زیاد نیست، اظهار داشت:

از دولت امکان مشارکت بیشتر برای تشکل‌ها را خواهانیم. همچنین گاهی موازی‌سازی تشکل‌ها، اتفاق می‌افتد که بهتر است قانون‌گذار مرجعی برای تشکل‌ها، تعیین کند که همه سازمان‌ها بدان پایبند باشند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید