خبرنگار :
پ
رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع تاکید کرد

استفاده از ظرفیت تشکل‌ها در جهت افزایش اشتغال و صادرات+فیلم

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران بر استفاده از ظرفیت تشکل‌ها در جهت افزایش اشتغال و صادرات تاکید کرد.

 

*** لزوم توجه دولت به نقطه نظرات تشکل‌ها 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهرام شکوری در حاشیه همایش ملی تشکل‌های اقتصادی و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، اظهار داشت:

تشکل‌های معدنی و اقتصادی و اتاق بازرگانی که مادر تشکل‌ها است، ایجاد شدند تا به نمایندگی از فعالین اقتصادی و کارآفرینان که سهم عمده‌ای از اشتغال کشور را دارند، تولید کشور را سامان دهند.

یکی از توقعاتی که تشکل‌ها از بدنه حاکمیت اعم از دولت، مجلس و قوه‌قضاییه دارند این است که نقطه نظرات آنها در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست گذاری‌ها و در قانونگذاری‌ها لحاظ شود؛ چراکه اگر این قوانین و سیاستگذاری‌ها به درستی وضع نشود می‌تواند مشکلاتی را برای فعالین اقتصادی ایجاد کند.

 

افزایش اشتغال

 

*** قانون رفع موانع تولید و قانون بهبود مستمر کسب و کار

 

وی در ادامه بیان داشت:

براساس این مهم، قانون رفع موانع تولید و قانون بهبود مستمر کسب و کار مطرح شد که یکی از بندهای مهم این قانون، قانون مستمر کسب و کار ماده ۲ و ۳ آن تاکید بر این داشت که نظرات بخش خصوصی حتما باید در سیاستگذاری‌ها اعمال شود.

با پایشی که مرکز پژوهش‌های مجلس و اتاق بازرگانی و فعالین اقتصادی انجام دادند مشخص شد که متاسفانه بیش از ۵۰ درصد این قوانین اجرایی نشده و آن ۵۰ درصد  که اجرا شده نیز به صورت ناقص اجرا شده است.

شکوری با بیان اینکه اکنون شاهد صدور بخشنامه‌ها و سیاستگذاری‌هایی هستیم که متاسفانه نظر بخش خصوصی در آنها لحاظ نمی‌شود، تصریح کرد:

اخیرا در وزارت صمت بخشنامه‌ای صادر شد و نهایتا جلوی صادرات بخشی از تولیدات بخش‌های مختلف گرفته شد؛ اگر این امر استمرار پیدا کند مطمئنا تولید کشور در سال رونق تولید محقق نخواهد شد.

 

*** استفاده از ظرفیت تشکل‌ها در جهت افزایش اشتغال و صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران در پایان، اظهار داشت:

اگر به دنبال توسعه کشور و افزایش اشتغال و صادرات هستیم باید از ظرفیت تشکل‌ها استفاده کرده و از نقطه‌نظرات و ظرفیت‌ها آنها بهره ببریم تا بخشی از تصدی‌گری دولت درحوزه سیاست‌گذاری و تنظیم بازار و سایر موارد را به تشکل‌ها و بخش خصوصی واگذار کنیم.

 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید