کد خبر:137293
پ
خط مترو نمایشگاه بین‌المللی تهران

تفاهم‌نامه احداث‌ خط مترو نمایشگاه بین‌المللی تهران امضا شد

طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران تفاهم‌نامه احداث‌ خط مترو نمایشگاه بین‌المللی تهران امضا شد.

طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران تفاهم‌نامه احداث‌ خط مترو نمایشگاه بین‌المللی تهران امضا شد.

 

*** تفاهم‌نامه احداث‌ خط مترو نمایشگاه بین‌المللی تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مراسم امضای تفاهم‌نامه احداث خطوط مترو مابین شرکت راه‌آهن شهری تهران (مترو) شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با حضور مدیرعامل شرکت مترو تهران، افشین حبیب زاده عضو شورای شهر و شهردار منطقه یک تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

 

خط مترو نمایشگاه بین‌المللی تهران

 

*** طراحی خط ۱۰ مترو

 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه در مراسم امضای تفاهم‌نامه و همکاری مشترک در احداث ایستگاه نمایشگاه، میان این شرکت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، اظهار کرد:

براساس امضای تفاهم‌نامه میان این شرکت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی مقرر شده است تا در طراحی خط ۱۰ مترو، ایستگاهی نیز به نمایشگاه اختصاص داده شود.
وی افزود: براساس اسناد بالادستی، به جز ۷ خط فعلی مترو که در دست تکمیل است، ۴ خطر دیگر نیز برای تهران طراحی شده است تا براین اساس، شبکه متروی تهران به ۱۱ خط برسد.

علی امام ادامه داد: با این اقدام تمامی مناطق ۲۲ گانه به شبکه مترو متصل می‌شوند، چرا که بر اساس طرح جامع، هر ۸۰۰ متر از نقاط شهر باید به خطوط شبکه حمل‌ونقل عمومی دسترسی داشته باشند.

وی با اشاره به مذاکراتی که با شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌الملی‌ها انجام شده‌است، افزود:

در راستای این مذاکرات در هیأت مدیره شرکت مترو نیز تصمیم گرفته شد تا راه‌اندازی ایستگاه نمایشگاه در اولویت کاری ما قرار بگیرد.

 

*** تکمیل شبکه مترو 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه خط ۱۰ با ۴۱ کیلومتر طول، از محدوده بزرگراه شهید باقری شروع شده و با عبور از صدر و نیایش به ایستگاه نمایشگاه خواهد رسید، اظهار داشت:

هدف شهرداری تهران این است که با همکاری سایر دست‌اندرکاران از جمله دولت و شورای اسلامی شهر تهران در زمان مناسبی بتواند شبکه مترو را تکمیل کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید