کد خبر:137287
پ
قیمت رب گوجه‌فرنگی
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد

تکذیب خبر افزایش ۴۰ درصدی قیمت رب گوجه‌فرنگی

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر افزایش ۴۰ درصدی قیمت رب گوجه‌فرنگی را تکذیب کرد.

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر افزایش ۴۰ درصدی قیمت رب گوجه‌فرنگی را تکذیب کرد.

*** تکذیب خبر افزایش ۴۰ درصدی قیمت رب گوجه‌فرنگی

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدداود موسوی با تکذیب خبر افزایش ۴۰ درصدی قیمت رب گوجه فرنگی اظهار داشت:

هرچند در حال حاضر رب گوجه فرنگی از اقلام مشمول اولویت اول قیمت‌گذاری تثبیتی و تکلیفی نمی‌باشد و واحدهای تولیدی ذی‌ربط باید بر اساس ضوابط عمومی قیمت‌گذاری مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها نسبت به تعیین قیمت کالای خود اقدام کنند، اما به دلیل کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و سهم بالای آن در قیمت رب، هماهنگی لازم با واحدهای تولیدی و انجمن ذیربط به منظور تعدیل قیمت از طریق این سازمان انجام گرفته است.

وی با بیان این مطلب، افزود: بر اساس هماهنگی به عمل آمده مقرر شد تاثیر کاهش قیمت گوجه‌فرنگی با توجه به سهم قابل توجه آن در تولید رب، اعمال و تمامی واحدها نسبت به تعدیل قیمت اقدام کنند و به همین منظور حداکثر قیمت مصرف کننده قابل قبول برای درج بر روی محصولات به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: برخلاف خبر منتشره نه تنها قیمت رب افزایش نیافته بلکه شاهد کاهش قیمت آن نیز خواهیم بود و همانطور که پیش از این نیز اعلام شد، شفافیت در قیمت کالاها و دسترسی آسان مصرف‌کنندگان به قیمت‌های موجود در بازار و قیمت‌های مصوب ازجمله اهداف و راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات می‌باشد.

*** ضرورت اصلاح قیمت‌ها توسط واحدهای تولیدی

موسوی همچنین گفت:

با توجه به اینکه سامانه مذکور در شروع فعالیت می‌باشد و بر اساس شرایط و قواعد عادی بازار و ضرورت وجود کالا، برخی اقلام پیش از این تولید و با قیمت‌های قبل در بازار موجود می‌باشند و از آنجایی که اطلاعات مندرج در سامانه ۱۲۴، قیمت فعلی کالا در سطح کشور می‌باشد و نه قیمت درج شده بر روی محصول، آنهم بدون توجه به تاریخ تولید آن، لذا مقایسه این دو موضوع و اطلاع‌رسانی آن با هدف نبود کارکرد مطلوب سامانه صحیح نمی‌باشد و ضرورت اصلاح قیمت‌ها توسط واحدهای تولیدی، در خصوص تمامی محصولات با توجه به تغییرات قیمت مواد اولیه یا سایر عوامل موثر بر بهای تمام شده براساس اطلاعات قیمتی منتشره حاکی از کارکرد مطلوب این سامانه است.

*** هدف نهایی راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌‍‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پایان تصریح کرد:

هدف نهایی طراحی و اجرای سامانه مورد نظر تسهیل اطلاع‌رسانی به موقع و دقیق از قیمت کالاها برای استفاده عموم شهروندان است و حساسیت و دقّت مخاطبان در شروع راه‌اندازی سامانه قابل ستایش می‌باشد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شش =

کلید مقابل را فعال کنید