کد خبر:137354
پ
تشکل‌ها
رئیس اتاق بازرگانی ایران:

جای تاسف است که وزارتخانه‌ها به تشکل‌ها توجهی ندارند

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه تشکل‌ها بر اساس نیاز تشکیل می‌شوند از عدم توجه وزارتخانه‌ها به آنها ابراز تاسف کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه تشکل‌ها بر اساس نیاز تشکیل می‌شوند از عدم توجه وزارتخانه‌ها به آنها ابراز تاسف کرد.

 

***  تشکیل تشکل‌ها بر اساس نیاز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در همایش ملی تشکل‌ها اقتصادی در پیرامون اینکه مجریان تکالیفشان را به درستی انجام نمی‌دهند، بیان کرد:

باعث تاسف است که بسیاری از وزارتخانه‌ های کشور با وجود تاکیدات فراوان به آن توجه نمی‌کنند، اما تشکل‌ها براساس نیاز تشکیل می‌شوند

 غلامحسین شافعی افزود:

طبق ماده پنج قانون کسب و کار باید در فضای کسب و کار تشکل‌های موازی را حذف کنیم و این مسئله باید انجام شود تا مشکلی در تصمیم گیری‌ها ایجاد نکند.

*** دولت در اجرای قانون کسب و کار عمل کند

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه از دولت تقاضا می‌شود در اجرای قانون کسب و کار عمل کند، گفت:

امروز خیلی وقت‌ ها شاهدیم که درباره یک مشکل زمان کافی برای کار کارشناسی، وجود ندارد.

غلامحسین شافعی  ادامه داد: متاسفانه ما یک تشکل موازی را از بین می‌بریم تا سه تشکل موازی از سوی مقامات دولتی ایجاد شود، اما فاجعه این است که گاهی در سازمان‌های دولتی تشکل‌ها تشکیل شده و از آن‌ها استفاده ابزاری کنند.

 

*** لزوم حضور بخش خصوصی در شوراها

 

تشکل‌ها

 

وی افزود:  شکل‌گیری محیط مناسب برای نقش‌آفرینی تشکل‌ها جزو وظایف ملی است که باید حاکمیت در بوجود آوردن آن تلاش جدی کند. همچنین میزان و حدود نقش آفرینی تشکل‌های اقتصادی با ساختار دولت‌ها در ارتباط است و از دولت تقاضا داریم در اجرای قانون فضای کسب و کار اقدامات جدی‌تر به عمل آورد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع رئیس اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران  در پایان با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید در شوراها و جلسات حضور داشته باشند اما نیستند، اظهار کرد:

امروز کسانی که در جلسات و شوراهای دولت حضور پیدا می‌کنند گه اصلا عضو اتاق نبوده و نماینده بخش خصوصی نیستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید