عکاس :
پ

کارگاه آموزشی فناوری فضایی ( گزارش تصویری )

کارگاه آموزشی فناوری فضایی و کاربردهای آن یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸ در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.

 

*** کارگاه آموزشی فناوری فضایی و کاربردهای آن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صبح امروز یکشنبه مورخ ۲۰ مرداد ۹۸ به مناسبت روز خبرنگار، کارگاه آموزشی فناوری فضایی و کاربردهای آن ویژه خبرنگاران و گزارشگران رسانه‌ها در پژوهشگاه فضایی ایران تشکیل شد.

در شروع این کارگاه آموزشی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به حاضران در این کارگاه آموزشی، یاد و خاطره شهدای گرانقدر رسانه را گرامی داشته و اظهار داشت:

عرصه فضایی کشور نیازمند حضور خبرنگاران کارشناس است تا نسبت به معرفی فن‌آوری‌های فضایی و کاربردهای آن برای عموم مردم اقدام نمایند و با اطلاع‌رسانی دقیق، دید روشنی از دستاوردهای حاصل به مردم بدهند.

 

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران افزود:

 

امروزه، فضا از یک حوزه اقتدارای صرف تبدیل به یک حوزه اقتصادی شده و از آن به عنوان یک اقتصاد نوظهور یاد می‌شود، برخی کشورها نیز تصمیم به راه‌اندازی ارتش فضایی گرفتند.

 

این روند جهانی نشان می‌دهد که باید قوی‌تر از قبل در حوزه فضایی وارد عمل شویم.

 

*** فعالیت‌های پژوهشگاه فضایی ایران در حوزه طراحی و ساخت ماهواره

 

 

حسین صمیمی با اشاره به فعالیت‌های این پژوهشگاه در حوزه فناوری فضایی، اظهار کرد:

 

یکی از رویکردهای جدید پژوهشگاه فضایی ایران، تمرکز بر توسعه خدمات فضاپایه در کشور بوده و در این جهت در گام نخست سعی کرده‌ایم که کارایی و اثر بخشی استفاده از این خدمات فضاپایه را با دولت‌مردان و مدیران ارشد دستگاه اجرایی نشان دهیم و الحمدالله از این امتحان سربلند بیرون آمده‌ایم.

وی عقد تفاهم‌نامه و همکاری با پلیس مواد مخدر در پژوهشگاه و دانشگاه‌های کشور در جهت رفع نیازهای دانشی این حوزه، همکاری با وزارت کشور در تعیین میزان خسارات وارده به کشاورزان در سیل فروردین ۹۸ و کمک به ستاد مدیریت بحران استان‌های سیل‌زده در بحران سیل ۹۸، همکاری با سازمان برنامه و بودجه در بحث آمایش، نمونه‌هایی از موفقیت‌های پژوهشگاه فضایی ایران در این حوزه عنوان نمود.

 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری کارگاه آموزشی فناوری فضایی را ملاحضه فرمایید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید