کد خبر:137165
پ
شهر صنعتی
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد

اتصال شهر صنعتی رشت به خط ریلی

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اتصال شهر صنعتی رشت به خط ریلی خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اتصال شهر صنعتی رشت به خط ریلی خبر داد.

 

*** اتصال شهر صنعتی رشت به خط ریلی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدباقر نوبخت در نشست با سرمایه‌گذاران واحدهای تولیدی و صنعتگران استان گیلان در شهر صنعتی رشت به تحریم‌ها و تنگناهای ایجاد شده از سوی دشمنان اشاره و اضافه کرد:

برای عبور از این شرایط، دولت برخلاف رویکرد خود مجبور است در برخی مسائل بخش خصوصی ورود کند ولی لازم است توجه داشته باشید کارهایی که انجام می‌دهیم، به معنای این نیست که بخش خصوصی را قبول نداریم بلکه اقتضاء شرایط جنگ، این چنین است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، ادامه داد:

پیشتر بخش خصوصی برای صادرات غیر‌نفتی پیمانی نمی‌بست اما اکنون با توجه به وضعیت ایجاد شده در صادرات نفتی از بخش خصوصی می‌خواهیم ارز را داخل کشور بیاورد که این امر، دائمی نیست و این شیوه مواجهه با بخش خصوصی را خودمان قبول نداریم.

وی با یادآوری دوران جنگ تحمیلی، افزود:

اکنون نیز در جنگ اقتصادی مجبوریم کارهایی انجام دهیم و با وجود این که مداخلات را به هیچ وجه قبول نداریم، اما چاره‌ای نداریم زیرا دولت در شرایط کنونی و مضایق ایجاد شده، مجبور به مداخله در برخی امور بخش خصوصی است.

 

*** نشست با فعالان واحدهای تولیدی و صنعتگران

 

نوبخت، گفت: کارشناسان داخلی و خارجی که سیاست منعطفی دارند نیز ضرورت کمک مسئولان دولتی برای خارج شدن از این وضعیت را تایید می‌کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به موقعیت خوب کشور از لحاظ رونق اقتصادی و تمایل بسیاری از کشورها برای توسعه مناسبات با ایران اسلامی، افزود:

رئیس دولت آمریکا، همه قواعد و قوانین را بر‌هم زده و اکنون باید با توجه به شرایط، راهبرد اقتصاد مقاومتی را به خوبی در کشور عملیاتی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بر عهده گرفتن جانشینی رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در گیلان و یادآوری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، نشست با فعالان واحدهای تولیدی و صنعتگران را ادامه جلسه مربوط به اقتصاد مقاومتی دانست و گفت:

گیلان را از لحاظ امور زیربنایی و زیرساختی در اولویت قرار دادیم و در همین راستا پروژه‌های بزرگی در حوزه حمل و نقل ریلی انجام شد و رشت به شبکه سراسری راه‌آهن پیوست.

نوبخت با تاکید بر ضرورت وصل شدن شهر صنعتی رشت به خط ریلی، بیان کرد:

باید امکان جابجایی بار از شهر و شهرک صنعتی رشت توسط شبکه سراسری ریلی، در کوتاه‌ترین زمان اجرا شود ضمن آن که ادامه مسیر ریلی قزوین، رشت به سمت انزلی و آستارا نیز اهمیت زیادی دارد و با تکمیل این مسیر، امکان صادرات و واردات از دو مسیر ریلی و آبی فراهم می‌شود.

 

*** هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین، رشت

 

وی به هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین، رشت در محدوده منجیل شهرستان رودبار نیز اشاره و خاطر نشان کرد:

با وجود دشواری کار، مصمم هستیم تا پایان سال آینده، آزادراه رشت، قزوین به بهره‌برداری برسد و گره ترافیکی که سال‌ها مردم را با مشکل مواجه کرده، باز شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان، اظهار کرد:

به جای پراکنده کردن اعتبارات، به دنبال این هستیم که اعتبارات برای پروژه‌هایی هزینه شوند که می‌توان آن‌ها را تکمیل کرد و به بهره‌برداری رساند تا مردم بهره کافی را ببرند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون رئیس‌جمهوری در حاشیه این نشست از سه شرکت تولیدی ورق‌های فشرده چوبی با روکش ملامینه، تولید فولاد و نیز تولید شمش فولاد ساده کربنی و آلیاژی در شهر صنعتی رشت بازدید کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید