کد خبر:137130
پ
بخش معدن
طی 2 ماهه نخست سال 98

۴۴.۴ درصد ارزش صادرات بخش معدن افزایش یافت

براساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ارزش صادرات بخش معدن ۴۴.۴ درصد افزایش یافت.

براساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ارزش صادرات بخش معدن ۴۴.۴ درصد افزایش یافت.

 

*** افزایش ۴۴.۴ درصد ارزش صادرات بخش معدن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان صدور گواهی کشف معادن کشور طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت، ۶۶ فقره بو، این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۶۳ فقره بود.

همچنین طی این مدت، ۱۵۵ فقره پروانه اکتشاف صادر شد، این آمار در مدت مشابه سال ۹۷، ۱۵۲ فقره بود، افزون بر این طی مدت مذکور، ۶۹ فقره پروانه بهره‌برداری معدن صادر شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۷۷ فقره پروانه بهره‌برداری)، ۱۰.۴ درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، میزان هزینه عملیات اکتشاف در بخش گواهی کشف طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال ۹۸، ۱۶۸ میلیارد و یکصد میلیون ریال بود که در مقایسه به رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۵۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال)، ۱۹۶ درصد رشد یافت.

میزان صادرات وزنی بخش معدن طی فروردین(یک ماهه سال ۹۸)، یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۶۰۰ تن بود، این رقم در مدت مشابه سال ۹۷، یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۰۰ تن بود که حاکی از افزایش ۲۱٫۸ درصد صادرات محصولات این بخش است.

 

*** میزان واردات بخش معدن

 

ارزش صادرات این بخش نیز طی فروردین ۹۸ با ۴۴.۴ درصد رشد، به ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رسید، این رقم در فروردین سال ۹۷، ۸۲ میلیون دلار بود.

میزان واردات بخش معدن در نخستین ماه ۹۸، ۷۱ هزار و ۸۰۰ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۵۸ هزار و ۸۰۰ تن )، نشان دهنده افزایش ۲۲.۱ درصدی است. ارزش واردات این بخش نیز در نخستین ماه ۹۸، ۲۴ میلیون دلار بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۱۷٫۴ درصد)، ۳۷.۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طی ۲ ماهه نخست سال ۹۸، حدود یک هزار و ۸۱۰ میلیارد و ۷۰۶ میلیون ریال حقوق دولتی از معادن وصول شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۷ (یک هزار و ۲۵۶ میلیارد و ۴۹۹ میلیون ریال)، حاکی از افزایش ۴۴.۱ درصدی است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید