خبرنگار :
پ
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

چرا از شرکت‌های مدیریت صادرات حمایت نمی‌شود؟+فیلم

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی درخصوص ماهیت شرکت‌های مدیریت صادرات و حمایت از این شرکت‌ها، توضیح داد.

 

*** شرکت‌های مدیریت صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اصغر مصاحب در حاشیه نشست خبری رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مناسبت روز صنایع کوچک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، پیرامون اهمیت شرکت‌های مدیریت‌صادرات و حمایت سازمان صنایع کوچک از این شرکت‌ها برای توسعه صادرات کشور، اظهار داشت:

خوشبختانه در طول چند سال اخیر رویکرد سازمان صنایع کوچک، حمایت از شرکت‌های مدیریت‌صادرات بوده و تلاش داشته تا ۶۲ شرکت مدیریت صادرات در سطح کشور ایجاد شود و در حال حاضر بسیاری از نمایشگاه‌ها و تورهای هیأت‌های خارجی را کنسرسیوم‌ها و شرکت‌های‌مدیریت صادرات بر عهده دارند.

 

 

*** لایحه حمایت از شرکت‌های مدیریت صادرات

 

وی در خصوص ارائه لایحه‌ای به مجلس برای حمایت از شرکت‌های مدیریت‌صادرات نیز، افزود:

در حال حاضر از این لایحه پیش‌نویس تهیه شده  و با نظرخواهی از نخبگان در حوزه صادرات، تجارت خارجی و اتاق بازرگانی تهران، لایحه آماده و به زودی از طریق شورای گفتگو ارائه می‌شود.

این لایحه بر مبنای این است که شرکت‌های مدیریت‌صادرات و کنسرسیوم‌ها به رسمیت شناخته شوند و از طریق نهادهای متولی صادرات مثل، سازمان توسعه تجارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران و بقیه دستگاه‌ها، این اطمینان میان صاحبان صنعت به وجود آید تا  از ظرفیت شرکت‌های مدیریت صادرات استفاده کنند.

 

*** اعتمادسازی میان صاحبان صنایع و شرکت‌های مدیریت صنایع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان بر اعتماد‌سازی میان صاحبان صنعت و شرکت‌های مدیریت صادرات، تاکید و  اظهار داشت:

این اعتماد باید در گام اول در شرکت‌های مدیریت‌صادرات به وجود آید و به دلیل اینکه این شرکت‌ها نوپا هستند باید مورد توجه قرار گرفته و در این خصوص میان صاحبان صنایع اعتمادسازی شود.

 

 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید