کد خبر:137138
پ
پلیس امنیت اقتصادی
 رئيس پليس امنيت اقتصادی ناجا

هدف پلیس امنیت اقتصادی کشف پرونده‌های کلان است

 رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، افزایش دستگیری و کشف پرونده‌های کلان، ساماندهی فعالیت مرزنشینان و بحث تغییر فعالیت مناطق آزاد را از جمله اهداف پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد.

 رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، افزایش دستگیری و کشف پرونده‌های کلان، ساماندهی فعالیت مرزنشینان و بحث تغییر فعالیت مناطق آزاد را از جمله اهداف پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد.

 

*** مهم‌ترین مباحثی که پلیس امنیت اقتصادی به آنها ورود کرده است 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سردار محمدرضا مقیمی در حاشیه بازید جانشین فرمانده ناجا از مقر پلیس امنیت اقتصادی کشور، اظهار داشت:

بحث ساماندهی فعالیت مرزنشینان، تغییر فعالیت مناطق آزاد، کاهش میزان توزیع کالاهای خارجی در بازار و بحث کاهش تمایل شهروندان به نگهداری دارایی از جمله مباحثی است که پلیس اقتصادی به آن ورود کرده است.

 

*** افزایش دستگیری و کشف پرونده‌های کلان

 

وی در ادامه اظهار داشت:

افزایش دستگیری و کشف پرونده‌های کلان از جمله اقدامات دیگر پلیس امنیت اقتصادی است؛ سعی کرده‌ایم که به موارد مسافری و مواردی که سازمان یافته نبوده، تمرکز نکنیم و تمرکزمان بر روی پرونده‌های کلان باشد مگر اینکه پرونده‌های خرد سازمان یافته‌ای داشته باشیم.

سردار مقیمی خاطرنشان کرد:

استقرار ناجا در مبادی هدف و دسترسی به سامانه‌های رسمی سازمان‌ها در حال اخذ شدن است که توفیقات عالی را در این‌باره داشته‌ایم.
وی گفت: بحث کاهش تمایل شهروندان به نگهداری دارایی در منازل، بحث افزایش دستگیری قاچاق کلان در حوزه کالا و ارز از دیگر پرونده‌های مورد بررسی ما است.

 

*** جوانگرایی در کادر پلیس امنیت اقتصادی

 

سردار مقیمی تصریح کرد:

در ستاد از جهت ساختاری و سازمانی مشکلی وجود ندارد، اما سعی کردیم نیروهایی را جذب کنیم که دارای خلاقیت، تعهد، تدین، درست کاری، پیرو ولایت فقیه بودن و گوش به فرمان رهبری بودن از شاخصه‌های جذب نیرو در پلیس امنیت اقتصادی است.
وی گفت: نوآوری و تحول باید در کارهای پلیس امنیت اقتصادی دیده شود، در کنار این موضوعات سعی در جوان‌گرایی کادر خود داریم و میانگین ۲۰ سال خدمت را برای کادر خود انتخاب کردیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان، اظهار داشت:

سرهنگ بهرامی اولین کارآگاه مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی است که به عنوان جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی از سوی فرمانده ناجا منصوب شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید