کد خبر:137039
پ
صنعت مس جهانی
طی 4 ماهه نخست 2019 میلادی

ظرفیت صنعت مس جهانی در شرایط کاهش تولید افزایش یافت

طی ۴ ماهه نخست ۲۰۱۹ میلادی، ظرفیت صنعت مس جهانی در بخش معادن و مس تصفیه شده در شرایط کاهش تولید، افزایش یافت.

طی ۴ ماهه نخست ۲۰۱۹ میلادی، ظرفیت صنعت مس جهانی در بخش معادن و مس تصفیه شده در شرایط کاهش تولید، افزایش یافت.

 

*** افزایش ظرفیت صنعت مس جهانی در شرایط کاهش تولید 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس تازه‌ترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، ظرفیت کارخانه‌های مس تصفیه شده طی ۴ ماهه نخست سال ۹۸، ۹ میلیون و ۳۲۷ هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۹ میلیون و ۷۸ هزار تن)، ۲٫۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین، ظرفیت معادن مس جهانی ۸ میلیون و ۱۷۰ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۸ میلیون و ۱۴۰ هزار تن)، ۳۷ صدم درصد افزایش یافت.

بنا به این گزارش، شرکت‌های مس جهانی طی ۴ ماهه امسال، حدود ۶ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۰۰ تن ماده معدنی تولید کردند، این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۶ میلیون و ۶۰۴ هزار تن بود که حاکی از کاهش ۹ دهم درصدی میزان تولید است.

از این میزان، ۳ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به قاره آمریکا، یک میلیون و ۳۲۰ هزار و ۸۰۰ تن آسیا، ۷۳۰ هزار و ۵۰۰ تن آفریقا، ۵۸۳ هزار و ۴۰۰ تن اروپا و ۳۵۶ هزار و ۵۰۰ تن مربوط به اقیانوسیه بوده است.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی، ۷ میلیون و ۸۳۹ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند، این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۷ میلیون و ۸۴۵ هزار تن بود که نشان‌دهنده کاهش ۷ صدم درصدی است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قیمت جهانی مس طی یک سال گذشته میلادی، با کاهش حدود ۵۶۶ دلاری مواجه شده است، به طوری که قیمت این فلز از حدود ۶۵۰۰ دلار بر تن در ماه مارس ۲۰۱۸ به حدود ۵۹۵۷ دلار در تن طی روزهای اخیر رسیده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید