کد خبر:136983
پ
اتاق فکر تولید
معاون امور صنایع وزارت صنعت خبرداد :

تشکیل اتاق فکر تولید با حضور صاحب‌نظران عرصه صنعت

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت از برگزاری سلسله نشست‌های اتاق فکر تولید با حضور صاحب‌نظران عرصه صنعت خبر داد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت از برگزاری سلسله نشست‌های اتاق فکر تولید با حضور صاحب‌نظران عرصه صنعت خبر داد.

 

 

*** بررسی راهکارها و چالش‌های رونق تولید در اتاق فکر تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در حاشیه برگزاری اتاق فکر تولید که با حضور برخی از وزرا و معاونان سابق وزی صنعت معدن و تجارت و صاحبنظرانی از عرصه بخش خصوصی برگزارشد، گفت:

راهکارها و چالش‌های رونق تولید در کشور با محوریت حمایت و صیانت از تولید ملی در اتاق فکر مورد بررسی قرار می گیرد و سیاست‌های احصاء شده با تکیه بر خرد جمعی صاحبنظران جهت طرح در مراجع تصمیم ساز با حضور وزیر صنعت ،معدن وتجارت ارائه خواهد شد.

 

*** لزوم بهره‌مندی از تجربیات صاحب‌نظران عرصه صنعت

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: سیاست‌های کلان اقتصادی و صنعتی نظیر اصلاح سیاست‌های تجاری و ارزی، ریسک سرمایه‌گذاری در کشور، بازنگری درحقوق ورودی، افزایش هزینه تمام شده تولید، مدیریت ارزی دربخش صنعت و… از جمله موضوعاتی است که دراین سلسله نشست‌ها مطرح و راهکارهای اجرایی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مقیمی بهره‌مندی از تجربیات صاحبنظران عرصه صنعت و اقتصاد را در رفع موانع و چالش‌های پیش روی تولید ضروری برشمرد و گفت: محدودیت‌های بین‌المللی همواره اقتصاد و صنعت ما را نشانه رفته است وما با بهره‌مندی از تجربیات دهه‌های گذشته می‌توانیم با قدرت بیشتری از تحریم‌های فعلی عبور نماییم.

 

*** اصلاح سیاست‌های تعرفه‌ای با محوریت حفظ تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، « اتاق فکر تولید» به میزبانی معاونت امور صنایع با حضور صاحبنظرانی از عرصه تولید و صنعت برگزار شد.
در این نشست به صورت تخصصی به موضوع اصلاح سیاست‌های تعرفه‌ای با محوریت حفظ تولید و اشتغال صنعتی و رفع چالش‌های این بخش پرداخته شد و راهکارهای پیشنهادی نیز جهت کاهش آسیب‌های احتمالی به صنعت کشور مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید