کد خبر:136920
پ
شماره‌گذاری پراید
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی:

شماره‌گذاری پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از توقف شماره‌گذاری پراید در سال ۹۹ خبر داد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از توقف شماره‌گذاری پراید در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** شماره‌گذاری پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید کمال هادیانفر در دوازدهمین نشست هم‌اندیشی معاونان و مدیران حمل و نقل ترافیک و روسای پلیس راهور کلانشهر‌های کشور، اظهار داشت:

باتوجه به این که خودروی پراید آزمایش‌های ایمنی را پشت‌سر نگذاشته به همت جهت پس از ۱۲ سال تذکر به شرکت تولید‌کننده از سال ۹۹ باهماهنگی وزارت صمت این خودرو شماره‌گذاری نمی‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، افزود:

در تحلیل تصادفات کشور طی ۱۱ سال گذشته متوجه شدیم که ۳۴ درصد از جان‌باختگان و مجروحان حوادث رانندگی در خودروی پراید بوده‌اند.

وی با بیان این که متاسفانه پراید ایمنی کافی را ندارد، بیان کرد:

ما گزارشاتی را به شکل مکتوب و همراه با مستندات به وزیر صنعت معدن و تجارت ارسال کردیم و حضوری نیز جلسه‌ای داشته‌ایم، با مدیرعامل شرکت سایپا نیز جلسه داشتیم و این موارد را منتقل کرده‌ایم و قرار شد با توجه به تعهدی که این شرکت‌ در سال ۹۸ برای فروش داشته‌ از سال ۹۹ اراده بر این شود تا تولید پراید متوقف شود و ما این خودرو را شماره‌گذاری نمی‌کنیم تا خودرویی ایمن‌تر جایگزین شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در پایان، با بیان این که امیدواریم که ایمنی خودروهای ما افزایش پیدا کرده و خودروهای ایمن‌تر جایگزین چرخه تولید شود، اظهار داشت:

به کسانی هم از سواری پراید استفاده می‌کنند توصیه می‌کنیم که بیشتر موارد و نکات ایمنی را به خصوص هنگام رانندگی در جاده‌ها رعایت کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید