کد خبر:136977
پ
تحریم فلزی ایران
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی:

تحریم فلزی ایران تحریم جدیدی نیست و صرفا یک جنگ روانی و برای ضربه زدن به مردم است

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی با اشاره به اینکه تحریم فلزی ایران تحریم جدیدی نیست و صرفا جنبه روانی دارد، تصریح کرد، از آنجا که بخش آلومینیوم، مس، فولاد در دست بخش خصوصی است، هدف آمریکا ضربه زدن به مردم ایران است.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی با اشاره به اینکه تحریم فلزی ایران تحریم جدیدی نیست و صرفا جنبه روانی دارد، تصریح کرد، از آنجا که بخش آلومینیوم، مس، فولاد در دست بخش خصوصی است، هدف آمریکا ضربه زدن به مردم ایران است.

 

*** تحریم فلزی ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیرحسین کاوه در خصوص تغییر آیین‌نامه تحریم‌های مالی علیه ایران که در آن، بخش صنایع فلزی ایران نیز ذیل آیین‌نامه مربوط به نقض حقوق بشر قرار خواهد گرفت، اظهار داشت:

ما می‌دانیم که صنایع فولاد، آلومینیوم و مس ایران تحریم شده بود و این تحریم‌ها جدید نیست. از همین رو، این اقدامات آمریکا تنها تلاشی ایضایی برای ایجاد مشکلات روانی و آزار رساندن به مردم ایران است.
این کارشناس حوزه فلزات ادامه داد:

با این وجود ایران باید به سازمان ملل شکایت کند، چراکه آمریکا با این تحریم‌ها می‌خواهد به کسب‌وکار ملت ایران لطمه بزند و این اقدام تا حدی می‌تواند تحریم فلزات را شدیدتر کند.

 

*** پیامدهای تحریم آمریکا

 

وی درباره مصداق‌های این آسیب‌ها توضیح داد:

این اقدام ممکن است یک سری قوانین محدود کننده‌تر را مشمول تحریم قبلی فلزات کند و از این طریق، ریسک تجارت با ایران و هزینه‌های بیمه را بالاتر ببرد.
کاوه همچنین با بیان اینکه بخش آلومینیوم، مس و فولاد عموماً در دست بخش خصوصی است ، افزود: این اقدام می‌تواند عاملی برای ضربه زدن به مردم باشد.
وی درباره چگونگی افزایش ریسک‌های معاملات توضیح داد:

بالاخره تهدیدها باعث آزار و اذیت تاجران می‌شود، اما باید توضیح داد که این ریسک تنها شامل کارخانه‌های بزرگ و بالادستی خواهد بود و مقداری از سود آنها را کاهش خواهد داد، اما کارخانه‌های کوچک بدون خللی به کارشان ادامه خواهند داد.
کاوه توضیح داد: بحث اصلی این است که ما به این تحریم‌ها عادت کرده‌ایم و علی‌رغم تحریم‌های قبلی توانسته‌ایم چند میلیون تن محصول صادر کنیم و همچنین واردات نیز داشته باشیم.

 

*** مشتریان فلزات ارزان ایران 

 

امیرحسین کاوه درباره معاملات تجاری ایران با کشورهای همسایه توضیح داد: از آنجایی که محصولات فلزی ما بهینه و باکیفیت و با قیمت تمام‌شده پایین تولید می‌شوند، خودبه‌خود کشورهای همسایه به دنبال محصولات ما هستند و این تحریم‌ها به این تجارت با همسایگان لطمه‌ای نخواهد زد.

کشورهای همسایه خریدار محصولات باکیفیت و ارزان ما هستند و اکنون تجار آنها با روش‌های مختلف این محصولات را خریداری می‌کنند.

 

*** تبدیل تحریم به فرصت 

 

این کارشناس صنایع فلزی همچنین گفت:

ما قبل از تحریم‌ها صادرات و واردات داشتیم، اما اکنون تحریم‌ها موجب شده مقداری این دو کاهش یابد؛ موضوعی که باعث تأمین بهتر صنایع داخلی شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی در پایان، اظهار داشت:

از همین رو اکنون صنایع پایین‌دستی داخلی از این وضعیت آنچنان نگران نیستند، چراکه قبلاً امکان داشت یک سری مواد اولیه که نیاز داخلی به آنها بالا بود با قیمت‌های خوب صادر شود، اما مجبور بودیم همین مواد را با قیمت بالاتر دوباره وارد کنیم. اکنون کشور در این زمینه به یک توازن رسیده است و فعلاً کشور ۸۰ میلیونی ایران خود مصرف‌کننده اصلی محصولات داخلی است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید