عکاس :
پ

نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و صنایع سلولزی (گزارش تصویری)

معاون امور صنایع وزارت صمت از دومین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا و صنایع سلولزی و ماشین‌آلات بازدید کرد.

 

*** دومین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و صنایع سلولزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دومین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده های سلولزی روز سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸  با حضور معاونان امور صنایع و بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، برخی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و روسای اتحادیه‌ها و انجمن‌های تولید و توزیع کاغذ و مقوای آغاز به کار کرد.

 

در این نمایشگاه یکصد شرکت و واحد تولیدی و خدماتی داخلی و نمایندگی‌های خارجی فعال در این صنعت گردهم آمدند و ضمن ارائه آخرین فناوری‌های این حوزه، با یکدیگر به تبادل اطلاعات و بررسی همکاری‌های مشترک پرداختند.

 

*** معرفی آخرین دستاوردهای تولیدی

 

معرفی آخرین دستاوردهای کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین‌آلات در زمینه ایجاد فرصت برای بازاریابی های داخلی و خارجی، بهرمندی از دانش و تجربه سایر کشورها در زمینه موضوع نمایشگاه، معرفی و ورود آخرین دستاوردهای فناوری به داخل کشور، بیان فرصت‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی این حوزه و ایجاد زمینه تعامل تولیدکنندگان و فعالان داخلی با شرکت‌های مرتبط خارجی، مهم‌ترین اهداف برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته است.

در دومین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته و در کنار شرکت‌های داخلی نمایندگانی از کشورهای چین، هند، پاکستان و ترکیه حضور دارند.

بر اساس آمارها، مصرف سالیانه کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه در کشور حدود ۳۳۵ هزار تن است که بیش از ۵۰ درصد آن از طریق واردات تامین می‌شود.

 

فعالان این صنعت معتقدند اگر از صنعت تولید کاغذ در داخل کشور حمایت جدی صورت بگیرد، تولیدکنندگان داخلی با پتانسیل بالایی که دارند، قادرند بخش اعظم نیاز کشور را تامین کنند.
در تولید کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه ۳ واحد تولیدی با ظرفیت اسمی افزون بر ۱۷۵ هزار تن در کشور فعالند و پنج طرح دیگر با ظرفیت ۳۳۸ هزار تن طی چند سال آینده وارد فاز تولید می‌شوند.

 

 به گزارش خبرگزاری صنایع، دومین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ مقوا و صنایع سلولزی از ۱۵ تا ۱۸ مرداد ماه ۹۸ هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و صنایع سلولزی را ملاحضه فرمایید: 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید