کد خبر:136831
پ
ابزار تأمین مالی
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد

بکارگیری ابزار تأمین مالی جمعی در بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از بکارگیری ابزار تأمین مالی جمعی در بورس خبر داد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از بکارگیری ابزار تأمین مالی جمعی در بورس خبر داد.

 

*** بکارگیری ابزار تأمین مالی جمعی در بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاپور محمدی در مراسم اختتامیه جشنواره بورس و رسانه با بیان این که تأمین مالی جمعی از جمله پروژه‌های سازمان بورس و اوراق بهادار است، اظهار داشت:

با تصویب شورای عالی بورس امکان تأمین مالی به صورت جمعی برای پروژه‌های مختلف وجود خواهد داشت که در این میان تولید فیلم، سریال، محتواهایی فرهنگی و نرم‌افزارها نیز قابلیت این تأمین مالی را خواهند داشت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت:

بازار سرمایه آمادگی پذیرش سینماها را دارد ضمن اینکه قابلیت انتشار اوراق برای محصولات فرهنگی نیز در بازار سرمایه فراهم است که از این طریق قادر خواهیم بود در حوزه تأمین مالی محصولات فرهنگی و رسانه‌های کشور گام‌های جدیدی برداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، صحت، دقت و سرعت اطلاع‌رسانی را برای بازار سرمایه حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد:

تمامی سرمایه‌داران می‌دانند که کارایی بازار سرمایه در کارایی اطلاعات می‌تواند منجر به غنای بازار شود ضمن این که رسانه و کارایی اطلاعات واژه‌های جدانشدنی از یکدیگر بوده و جدایی آن‌ها بی‌معنا است.

محمدی از به کارگیری ابزار تأمین مالی جمعی در بورس خبر داد و گفت:

بسترهای لازم برای ورود سینماها به بورس بازار سرمایه را فراهم خواهیم کرد.

 

*** رشد ۲۰ درصدی آثار رسانه‌ای

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، تصریح کرد:

هر چقدر اخبار مربوط به اطلاعات شرکت ها و نیز مباحث سیاسی و اقتصادی با صحت، دقت و سرعت بالا منعکس شود در کشف صحیح قیمت سهام اثرگذار خواهد بود.

وی، افزود: یکی از کارکردهای رسانه در حوزه بازار سرمایه کشف صحیح قیمت بوده و بنابراین مهم است که فرهنگ‌سازی و آشنایی با فرهنگ سرمایه‌گذاری در بورس تقویت شود، چرا که این یک اثر ماندگار، بلندمدت و غیر‌مستقیم بسیار مهم بر بازار به جای خواهد گذاشت.

محمدی از بکارگیری ابزار تأمین مالی جمعی در بورس گفت و اظهار کرد:

برخی واژه‌های جدید به تازگی در فرهنگ بازار سرمایه واردشده است که ما امیدواریم بورس مملو از واژه‌هایی شود که نشانگر تعامل رسانه‌ها با ارکان مختلف این بخش از اقتصاد کشور است.

همچنین در این مراسم یاسر فلاح ، اظهار داشت:

این دوره از جشنواره رشد ۲۰ درصدی آثار رسانه‌ای را رقم زده است و حتی در استان‌ها نیز مشارکت برای حضور در جشنواره بورس و رسانه وجود داشته است به نحوی که امروز پیام بازار رسانه به مناطق دور کشور نیز رسیده و میزبان آثار رسانه‌ای از ۱۴ استان کشور بوده‌ایم.

وی، افزود: کمتر از سه سال قبل تنها از رسانه‌های پایتخت در جشنواره بورس و رسانه حضور داشتند اما اکنون صدای بورس به شهرهای دیگر رسیده و خبرنگاران آثار خود را ارسال کرده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، اظهار داشت:

۸۲۰ اثر از سوی بیش از ۲۰۰ فعال حوزه رسانه تولید و به معرض قضاوت داوران گذاشته شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید