عکاس :
پ

دیدار وزیر اقتصاد آذربایجان با وزیر صنعت، معدن و تجارت (گزارش تصویری)

وزیر اقتصاد آذربایجان با وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار کرد.

 

*** دیدار وزیر اقتصاد آذربایجان با وزیر صنعت، معدن و تجارت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در دیدار با وزیر اقتصاد آذربایجان، اظهار داشت:

مبادلات تجاری دو طرف، طی یکسال گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده و با توجه به اراده مقامات ارشد دو کشور، هیچ مانع و محدودیتی برای گسترش همکاری‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به برنامه‌های مشترک همکاری در بخش‌های مختلف صنعتی و توافقات تجاری میان ایران و آذربایجان، خاطر نشان کرد:

توافقات انجام شده در صنایع خودروسازی و تولیدات قطعات خودرو، تولید دارو، ایجاد منطقه مشترک صنعتی و…، با اهتمام جدی طرفین می‌توانند هر چه سریعتر عملیاتی شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با شناسایی و تامین گروه‌های کالایی هدف صادراتی طرفین و ورود بخش خصوصی، به افزایش بیش از پیش حجم مبادلات تجاری ایران و آذربایجان کمک کند.

 

*** تسریع در توافقات تجاری و صنعتی ایران و جمهوری آذربایجان

 

رضا رحمانی در دیدار با وزیر اقتصاد آذربایجان گفت: ایران از موقعیت جغرافیایی و تجاری مناسبی برای برقراری مبادلات تجاری کریدور شمال_جنوب و اتصال کشورهای حاشیه دریای خزر به کشورهای حاشیه خلیج فارس و شمال آفریقا برخوردار است که می‌توانیم در سایه همکاری‌های چند جانبه، ظرفیت‌های موجود را برای بهره‌مندی تجاری و صنعتی طرفین فعال کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران افزود:

 

ایران آمادگی لازم را دارد تا با ایجاد طرح‌های مشترک صنعتی سطح همکاری‌های خود را با کشور آذربایجان توسعه دهد و در همین راستا از طرح خودروسازی مشترک میان دو کشور به عنوان نماد همکاری‌های اقتصادی طرفین یاد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع رضا رحمانی در پایان، با اشاره به اقدامات طرف ایرانی در تسریع در توافقات تجاری و طرح ساخت مشترک انواع اتوبوس و کامیون میان دو کشور، اظهار داشت:

در حوزه داروسازی و صادرات داروهای تولیدی ایران، کشورمان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که می‌توانیم روی توسعه همکاری‌های دو طرف در این زمینه اقدامات موثرتری انجام دهیم.

در ادامه می توانید گزارش تصویری دیدار وزیر اقتصاد آذربایجان با وزیر‌ صنعت، معدن و تجارت را ملاحضه نمایید:

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید