کد خبر:136631
پ
پروژه اقتصاد مقاومتی
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد

اجرایی شدن ۱۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی استان تهران

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از اجرایی شدن ۱۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی استان تهران خبر داد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از اجرایی شدن ۱۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی استان تهران خبر داد.

 

*** افزایش تولید محصولات کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصطفی جلیلی، اظهار داشت:‌

به منظور افزایش تولید محصولات کشاورزی این واحدهای غیرفعال و نیمه‌فعال در سطح استان تهران فعال شده است و تا پایان سال ۹۸ نیز تلاش می‌کنیم تعدادی دیگر از این واحدهای تولیدی فعال شوند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، گفت:‌

۹ واحد طیور، ۲۲ واحد دام، ۳۷ واحد صنایع تبدیلی حوزه کشاورزی و چهار واحد تولیدی در بخش شیلات که غیرفعال یا نیمه‌فعال بودند به همت دولت و بخش‌خصوصی در این استان وارد چرخه تولید محصولات شدند.

وی ادامه داد: این واحدها توسط بخش‌خصوصی مشغول تولید محصولات در بخش‌های مختلف هستند که با این فعال‌سازی برای حدود ۵۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

 

*** اجرایی شدن ۱۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی 

 

جلیلی در ادامه از اجرایی شدن ۱۱ پروژه اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی استان تهران در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای سال ۹۸ خبر داد و توضیح داد:

چنانچه اعتبارات مورد نیاز تامین شود با اتمام اجرای این پروژه‌ها برای ۲ هزار و ۸۰۰ نفر شغل مستقیم و پنج هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در پایان، اظهار کرد:

از این پروژه‌ها سه پروژه مربوط به بخش امور دام، پنج پروژه مربوط به بخش باغبانی و زراعت، ۲ پروژه مربوط به شیلات و یک پروژه نیز مربوط به صنایع تبدیلی بخش کشاورزی است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سالانه حدود ۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی با ارزشی افزون بر ۳۲۰ هزار میلیارد ریال تولید می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید