خبرنگار :
پ
سرپرست سازمان توسعه تجارت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع پاسخ داد

چرا ایران نمی‌تواند از ظرفیت‌های صادراتی استفاده نماید؟+فیلم

سرپرست سازمان توسعه تجارت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، در خصوص دلایل عدم توانایی ایران در استفاده از ظرفیت‌های صادراتی، توضیح داد.

 

*** قدرتمند نبودن ظرفیت‌های صادراتی ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا مودودی در حاشیه نشست همایش آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجارت و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری، پیرامون اینکه آیا تدابیر و برنامه خاصی برای استفاده از ظرفیت‌ و بازار سوریه اتخاد شده یا خیر، که تجارب تلخ گذشته در استفاده نکردن از فرصت‌های صادراتی تکرار نشود، اظهار داشت:

متأسفانه ظرفیت‌های صادراتی ما چندان قدرتمند نیستند، اما این موضوع به معنای ناتوانی کامل کشورمان در بحث صادرات نیست زیرا ما بازارهای فعالی مانند افغانستان و عراق را نیز داریم.

 

 

 

*** علت ناموفق بودن در بازارهای مدرن

 

سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران با اشاره به اینکه در کشورهای دارای بازارهای مدرن همانند روسیه، برندهای مختلف در آنجا شعب چند هزارتایی دارند، اظهار داشت: 

اما متاسفانه ما این توانایی را نداریم زیرا برای بازارهای مدرن نیازمند قراردادهای طولانی، زمان تحویل ثابت و مدیریت شده هستیم.

 

محمدرضا مودودی در خصوص علت ناموفق بودن حضور کشورمان در بازارهای مدرن، اظهار داشت:

علت ناموفق بودن حضور کشورمان در بازارهای مدرن مثل روسیه پراکنده بودن تولیدات و تعدد تجار کشورمان است.

وی در ادامه پیرامون راهکار رفع این مشکل نیز گفت:

لازم است برای رفع این مشکل در کشورهایی همانند قطر و روسیه، پروژه‌های بزرگ صادراتی تعریف کنیم تا بتوانیم تعهدات خود را در قبال تأمین کالاهای مورد نیاز کشورها، ادا کنیم.

 

*** عدم ظرفیت‌های صادراتی برای حضور در بازارهای مدرن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران در پایان با اشاره به برابری سطح تولیدات داخلی و فروش خارجی اظهار داشت:

امکانات سرمایه‌گذاری در بازارهای فعلی همانند بازار کشورهای همسایه برای شرکت‌های ایرانی وجود دارد اما در خصوص بازارهای مدرن، شبکه‌های توزیع و پشتیبانی قوی هنوز در کشور ما وجود ندارد که در صورت شکل‌گیری این شرایط، می‌توانیم وارد بازارهای مدرن و عقد قرارداد با آنان شویم.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =

کلید مقابل را فعال کنید