کد خبر:136553
پ
رئیس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه
رئیس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

ایران برای بازسازی سوریه در این کشور سرمایه‌گذاری نخواهد کرد

رئیس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه با اشاره به اینکه ایران برای بازسازی سوریه در این کشور سرمایه‌گذاری نخواهد کرد، از توانمندی و حضور شرکت‌های خصوصی در اجرای طرح‌های سوریه و ارزآوری برای کشور خبر داد.

رئیس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه با اشاره به اینکه ایران برای بازسازی سوریه در این کشور سرمایه‌گذاری نخواهد کرد، از توانمندی و حضور شرکت‌های خصوصی در اجرای طرح‌های سوریه و ارزآوری برای کشور خبر داد.

 

 

*** بازسازی سوریه و نقش ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ریزی خاصی در خصوص بازسازی سوریه انجام شده، اظهار کرد:

سوریه کشوری است که دارای مختصاتی خاص و نیازمند بازسازی است که در این باره سازماندهی‌ها و صحبت‌هایی در سطح سیاسی و اجرایی بعمل آمده و هماهنگی‌هایی نیز صورت گرفته تا بخش خصوصی ما از این فرصت استفاده کند.

 

 

کشور سوریه

 

 

*** حضور شرکت‌های ایرانی در سوریه

 

حسن دانایی فرد در ادامه با اشاره به همکاری ایران با سوری‌ها در زمینه اقتصادی، صنعتی و تجاری، اظهار کرد:

شرکت‌های ایرانی می‌توانند اطلاعات و توانایی‌های خود را در خصوص خدمات فنی و مهندسی، بازسازی صنایع و کشاورزی به سوریه انتقال دهند.

 

وی در مورد بازسازی سوریه توسط ایران و سرمایه‌گذاری در این کشور، اظهار کرد:

قرار بر این نیست که ما در سوریه سرمایه‌گذاری کنیم بلکه ما می‌خواهیم از امکانات شرکت‌های خصوصی برای اجرای طرح‌ها در سوریه استفاده و برای کشور ارزآوری کنیم، زیرا در دنیا بسیاری از کشورها از جمله کشورهای منطقه می‌خواهند وارد بازار سوریه شوند.

 

 

 

*** استقبال سوری‌ها از آمادگی ایران جهت حضور در این کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه در پایان با تاکید بر استقبال سوری‌ها از آمادگی ایران جهت حضور در این کشور اظهار کرد:

در حال حاضر وضعیت به گونه‌ای است که شرکت‌های ایرانی در الویت حضور در بازار سوریه هستند و  مقامات سوری از آمادگی این کشور جهت استقبال از شرکت‌‌های ایرانی خبر دادند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید