کد خبر:136412
پ
طرح تاپ
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت:

طرح تاپ یکی از طرح‌های اصلی و زیربنایی وزارت صنعت در سال ۹۸ است

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت طرح تاپ را یکی از طرح‌های اصلی و زیربنایی وزارت صنعت در سال ۹۸ دانست.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت طرح تاپ را یکی از طرح‌های اصلی و زیربنایی وزارت صنعت در سال ۹۸ دانست.

 

*** طرح تاپ یکی از طرح‌های اصلی و زیربنایی وزارت صنعت در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برات قبادیان در نشست شورای سیاست‌گذاری راهبری آموزش پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت که با حضور نمایندگان مختلف از دانشگاه‌ها برگزارشد درباره این هم‌اندیشی، اظهار داشت:

شورای سیاست‌گذاری راهبری آموزشی فناوری پژوهشی و بهره‌وری در وزارت صنعت تشکیل شده است که دبیرخانه این شورا اداره کل آموزش و پژوهش معاونت آموزشی است که به صورت معمول هر سه ماه یک بار این شورا درباره مسائل کلان آموزشی، پژوهشی تشکیل جلسه می‌دهد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت درباره تفاوت این نشست با دیگر نشست‌های شورای سیاست‌گذاری آموزشی پژوهشی و فناوری، گفت:

تفاوت این نشست با نشست‌های دیگر در ارائه طرح تاپ است.

وی ادامه داد: طرح توانمند‌سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار تاپ را به عنوان یکی از طرح‌های اصلی و زیربنایی وزارت صمت در سال ۹۸ معرفی کرد.

 

*** ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه

 

قبادیان در ادامه در خصوص راه‌اندازی طرح تاپ، افزود:

طرح تاپ از ابتدای سال ۹۸ با راه‌اندازی سامانه تاپ در کشور اجرایی شد و هدف اصلی این طرح توسعه دانش‌بنیان بنگاه‌ها از طریق بهره‌مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ارتقاء سطح مهارت فارغ‌التحصیلان مشمول خدمت سربازی، تقویت ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه با هدف کاربردی شدن دانش و یافته‌های جدید علمی فناوری اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ارتقاء توان فنی و مهندسی بنگاه‌های صنعتی معدنی و تجاری و ظرفیت‌سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید و تامین اجتماعی زایشی و پایدار را از دیگر راه‌اندازی طرح تاپ یکی از طرح‌های اصلی و زیربنایی وزارت صنعت در سال برشمرد.

وی اجرای طرح تاپ را در سه بخش معرفی کرد و گفت:

دانش‌آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه‌های اقتصادی بگذرانند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان‌نامه‌های خود را به صورت مسئله محور انجام دهند همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسا دکترا صنعتی فرصت مطالعاتی در بنگاه‌های صنعتی و معدنی انجام پروژه‌های مستقل یا مشترک فعال نمایند اجرا می‌شود.

 

*** سال ۹۸ سال پایلوت اجرای طرح تاپ

 

قبادیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش در این نشست، بیان کرد:

سال ۹۸ سال پایلوت اجرای طرح تاپ است تا بتوانیم در سال ۹۸ ایرادات آن را برطرف کنیم و در سال ۹۰ و ۹۱ به صورت ملی و در سراسر کشور این سامانه و این طرح اجرا خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت در پایان، اظهار داشت:

سامانه تاپ در حال حاضر از طریق دو دامنه www.iranetop.ir و top.mim.gov.ir در دسترسی عموم است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید