کد خبر:136459
پ
کشور سوریه
سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد:

افزایش۴۰ درصدی صادرات وزنی ایران به کشور سوریه در سه ماهه نخست سال جاری

سرپرست سازمان توسعه تجارت از تأمین نیازهای کشور سوریه توسط ایران خبر داد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه صادرات ۲۷ میلیون تنی ایران در سال گذشته به ۴۰ تن در ۳ ماهه ابتدایی سال ۹۸ رسیده است، از افزایش حدود ۴۰ درصدی صادرات وزنی ایران به کشور سوریه خبر داد.

 

*** حضور تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی در بازار کشور سوریه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا مودودی در همایش آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجارت در سوریه، اظهار کرد:

این همایش با هدف بررسی راهکارهای افزایش مبادلات تجاری و گسترش روابط اقتصادی ۲ کشور برگزار می‌شود.

او ادامه داد: با توجه به فراهم‌ شدن فضای مثبت جهت فعالیت در بازار سوریه و امنیت قابل قبول در این کشور، حضور تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی در بازار سوریه و استفاده از فرصت‌های موجود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران افزود:

روابط ما با کشور سوریه قدمتی تاریخی و قدیمی دارد، به هرحال در سال‌های گذشته اتفاقات مثبتی در زمینه تجارت میان ۲ کشور، افتاد.

 

*** لزوم همکاری میان ایران و سوریه جهت رشد و شکوفایی

 

مودودی تصریح کرد: سوریه تلخی‌ها و ناکامی‌‌های زیادی را تجربه کرد اما کشور ایران در کنار ملت بزرگ سوریه ماند و با تمام وجود کمک کرد، به طوری که یکی از افتخارات ما ایستادگی در مقابل توطئه‌ها در ین کشور بود.

وی ادامه داد: کشور‌سوریه امروز می‌تواند منشا تجارت با کشور ما باشد و ما از این فرصت و فضای به وجود آمده نهایت استقبال را می‌کنیم.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد:

ایران نیازهای کشورسوریه را تأمین می‌کند، یکی از بحث‌های ما هم بازسازی این کشور، است که امروز با همکاری در زمینه تجارت میان دوکشور زمینه رشد و شکوفایی میان ایران و سوریه فراهم می‌شود.

 

*** بیش از نیم میلیارد دلار صادرات به کشور سوریه

 

مودودی گفت: خوشبختانه بیش از نیم میلیارد دلار صادرات با کشور سوریه داشتیم که متاسفانه با تحریم‌های ظالمانه این عدد کاهش پیداکرد، اما آمارهای تجارت خارجی ما شاخص‌های موثری را نشان داده که توانسته‌ایم در بخش صادرات حرف برای گفتن داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین آمار‌های رسمی نشان می‌دهد که ۱۱ و نیم میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم به طوری که از ۲۷ میلیون تن صادرات در سال گذشته به ۴۰ تن صادرات در ۳ ماهه سال ۹۸ در کشور صورت گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در پایان اظهار کرد:

سوریه به هرحال نیازمند بسیاری از توجهات بخصوص از سوی کشورمان است و این فرصت تجارت و سرمایه‌گذاری می‌تواند نقش خوبی را میان دو کشور فراهم کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید