کد خبر:135654
پ
قلم کالا
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ قلم کالا خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ قلم کالا خبر داد.

 

*** جایگزینی فناوری نوین به تجهیزات قدیمی از رده خارج شده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یدالله صادقی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور محمد امامی امین معاون اقتصادی استاندار تهران، عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس، روسای ادارات و تولید‌کنندگان در محل فرمانداری پردیس برگزار شد، اظهار داشت:

تولی‌کنندگان، کالاهای وارداتی را که مشابه آن در داخل ساخته می‌شود را به ما گزارش کنند تا به لیست اقلام واردات ممنوع اضافه کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود:

طی سال ۹۷، ۳۶۰۰ میلیارد تومان به‌ صورت مستقیم و ۴۰۰ میلیارد تومان به‌صورت غیرمستقیم به صنایع استان تهران تسهیلات داده شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با بیان این که محدودیت‌های زیست‌ محیطی وضعیت توسعه صنایع را ثابت نگهداشته است، ‌ گفت:‌

برای توسعه صنعت باید تجهیزات قدیمی از رده خارج و فناوری نوین را جایگزین آن کرد.

وی افزود: واحدهای تولیدی برای تکمیل سبد صادراتی و جلوگیری از واردات محصول مشابه اقدام به تکمیل زنجیره تولید و افزایش محصول می‌کنند.

 

*** تأمین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی

 

صادقی با اشاره به مشکلات زیست محیطی، بیان کرد:

محیط ‌زیست اجازه بارگذاری جدید را در مناطق صنعتی نمی‌دهد و تولید‌کنندگان امکان بازسازی، نوسازی و افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی خود را ندارند که با هماهنگی‌های انجام شده و طی برگزاری جلساتی با مسئولین کشوری مقرر شد مشکلات این بخش به طور اساسی مرتفع شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، گفت:

در راستای تأمین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی ۱۱۰ پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک ارجاع شده اما بانک‌ها تسهیلات ندادند که این موضوع توسط استاندار تهران در حال پی‌گیری است.

وی خاطر نشان کرد: صنایعی که به سرمایه در گردش نیاز دارند از طریق سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کنند تا از سهمیه تخصیصی با ۳ درصد تخفیف بهره‌مند شوند.

صادقی در خصوص ممنوعیت ۱۳۳۹ قلم کالا گفت و عنوان کرد:

قانون مالیات بر ارزش‌ افزوده عمده مشکلات صنایع در کشور را شامل می‌شود که در این حوزه مشکلات زیادی ایجاد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، گفت:

قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مصرف‌کنندگان پر‌مصرف تصویب‌ شده تا از حلقه آخر اخذ شود اما سیستم این روند را به رسمیت نمی‌شناسد و تولید‌کنندگان مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند.

 

*** اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو به وزارت صمت

 

وی ادامه داد: امروز خریداران امکان دریافت فاکتور از فروشنده‌ها را ندارند و به دلیل نبود شفافیت قانون مالیاتی، برخی از فروشندگان به‌ صورت زیرزمینی فعالیت می‌کنند.

صادقی افزود: برخی از ممیزین مالیاتی سلیقه‌ای عمل می‌کند و پرونده‌ها مشمول جریمه می‌شوند، مهمترین دغدغه تولید‌کنندگان پرداخت مالیات است و در این راستا ساختار اجرایی و فرآیندهای سازمان مالیاتی نیاز به تغییر دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح کرد:

بازنگری پرونده های تامین اجتماعی مودیان یک‌ساله شده است و برخی از مامورین به طور سلیقه‌ای سابقه ۱۰ سال مودیان را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی افزود: به تازگی، مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو به وزارتخانه صمت اختصاص داده شده است، این تخصیص بدون انتقال ارز تضمینی است و فقط گشایش در واردات مواد اولیه صادرکنندگان ماشین‌آلات و یا حواله ارزی صادرکنندگان حاصل از ارز نیما در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد که در این بخش نیاز به سپرده ۳۵ درصد نیست.

 

*** واردات یک هزار و ۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد

 

صادقی ادامه داد: در لکه‌های صنعتی شهرستان پردیس ۹۱ آبکاری شناسایی شد و با توجه به حساسیت شورای امنیت ملی در حوزه آبریز تهران، این موضوع مورد بررسی و پی‌گیری قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، عنوان کرد:

ایجاد شهرک‌های صنعتی این شهرستان به شورای برنامه‌ریزی استان ارسال و در کمیسیون زیربنایی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: ۱۲ لکه صنعتی در استان تهران هستند که ۵ لکه مربوط به شهرستان پردیس است که هنوز به شهرک‌ صنعتی تبدیل نشدند که انتقال صنایع به این مناطق در حال حاضر ممنوع است.

صادقی گفت: واردات یک هزار و ۳۳۹ قلم کالا که مشابه آن توسط صنعتگران داخلی ساخته می‌شود، ممنوع و مسدود شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید