عکاس :
پ

همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان در ایران (گزارش تصویری)

رئیس اتاق بازرگانی ایران در همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان در ایران ضمن تشریح نقش ویژه کارآفرینی در تحقق اهداف اقتصادی کشور از ارتقا ۱۳ پله‌ای رتبه کارآفرینی ایران در جهان خبر داد.

 

*** همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان در ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان در ایران به همت اتاق بازرگانی ایران برگزار شد و جمع بزرگی از خانواده کارآفرینان و استارتاپ‌ها را دور هم جمع کرد.

 محمد شریعتمداری، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران از سخنرانانی اصلی این همایش نیز بارها تأکید کردند که اگر دولت اقتصاد دانش‌بنیان، استارتاپ و جوانگرا می‌خواهد، باید اول خودش به این سمت حرکت کند، در غیر این صورت نمی‌توان به اقتصاد شکوفا دست یافت و به‌طور قطع اقتصاد سنتی محکوم به شکست است.
آن‌ها نظام آموزشی کشور را نیز مورد پرسش قراردادند و گفتند افرادی که در آموزش عالی کشورمان تربیت می‌شوند، به درد اقتصادمان نمی‌خورند و حتی اذعان داشتند کسانی که در اقتصاد کشور این روزها ارزش افزوده ایجاد می‌کنند در نظام آموزشی ایران آموزش ندیده‌اند.

 

*** ارتقا ۱۳ پله‌ای رتبه کارآفرینی ایران در جهان

 

رئیس اتاق بازرگانی ایران در این همایش اظهار داشت:

شاخص‌های جهانی نشان می‌دهد رتبه کارآفرینی ایران در سال ۲۰۱۸، به میزان ۱۳ پله صعود کرده است؛ ولی به رغم این حرکت مثبت هنوز جایگاه مناسبی نداریم و وضعیتمان مطابق با داشته‌هایمان نیست، این ارتقا را نیز مدیون معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری هستیم.

غلامحسین شافعی با انتقاد از روند جذب سرمایه‌گذاری گفت:

مسئولان می‌گویند فرش قرمز زیر پای سرمایه‌گذاران می‌‎گذاریم، ما فرش قرمز نمی‌خواهیم زمین خاکی نیز کافی است اما دیگر سنگلاخ جلوی پای سرمایه‌گذاران نریزید.

 

*** لزوم ورود دولت به حوزه استارت‌آپ‌ها 

 

 وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در  همایش آینده کار و کار‌آفرینی جوانان در ایران، اذعان داشت:

تمام تلاش ما این است که در حوزه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان گام جدی برداریم و دولت نیز اگر می‌خواهد اقتصاد پویا داشته باشد باید به صورت جدی وارد این عرصه شود.

ما باید نظام آموزشی را با توجه به شرایط موجود در کشور تغییر دهیم، مسیری که اکنون آنها طی می‌کنند درست نیست چرا که نمی‌توانند ما را به سمت اقتصاد دانش بنیان و مشاغل جدید هدایت کنند. کسانی که این روزها در مراکز دانش بنیان ارزش افزوده ایجاد می‌کنند غالباً خارج از نظام آموزشی کشورمان بوده‌اند.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این همایش را ملاحظه فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید