کد خبر:135116
پ
وضعیت اقتصادی
رئیس کل بانک مرکزی تشریح کرد

برنامه‌های جدید بانک مرکزی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور

رئیس کل بانک مرکزی برنامه‌های جدید بانک مرکزی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور را تشریح کرد.

رئیس کل بانک مرکزی برنامه‌های جدید بانک مرکزی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور را تشریح کرد.

 

*** خنثی‌سازی فشارها و بهبود وضعیت اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالناصر همتی در یادداشتی در اینستاگرام خود نوشت:

یکسال از زمانی که فعالیت خود را در بانک مرکزی شروع کردم گذشت. آن ایام تلخ، روزهای سختی برای تمام آحاد اقتصادی بود. همزمان با تنگ‌تر شدن حلقه فشار اقتصادی و رشد شتابان نرخ ارز با درک شرایط بسیار خطیر کشور، این مسئولیت سنگین را پذیرفته و با خدای خود عهد بستم که تمام توانم را برای خنثی‌سازی فشارها و بهبود شرایط اقتصادی مردم بکار گیرم.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد:

لطف خدا، دعای مردم، حمایت قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتیبانی ریاست محترم جمهوری، به همراه تکیه بر آموزه‌های اقتصادی موجب شد مهم‌ترین هدف دشمنان که به اعتراف خودشان، نابودی پول ملی به عنوان مقدمه فروپاشی کشور بود، محقق نشود.

 

*** ثبات نسبی حاکم بر بازارها

 

همتی افزود: امروز بنده و همکارانم در بانک مرکزی از اینکه در یکی از حساس‌ترین مقطع تاریخ کشور، توانستیم سهم کوچکی در مقاومت همه جانبه و پیروزی مردم ایران در این توطئه بزرگ داشته باشیم، بر خود می‌بالیم.

وی تصریح کرد: ثبات نسبی حاکم بر بازارها از آشکار شدن آغاز شکست تلاش دشمنان ایران حکایت می‌کند اما با تمام وجود می‌پذیرم که به خاطر شوک ایجاد شده در بازارها و تورم ناشی از آن زندگی اقتصادی بخش وسیعی از هموطنان در تنگنا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طبیعی بود که تمام تلاش حقیر و همکارانم در این مدت صرف جلوگیری از انتشار بیشتر شوک‌ها در اقتصاد و کنترل شاخص‌ها کلان باشد.

 

*** برنامه‌های جدید بانک مرکزی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل بانک مرکزی در پایان یادداشت خود تاکید کرد:

در ادامه مسیر، حفظ و تقویت ارزش پول ملی، مهار تورم، کمک به رونق تولید و رشد اقتصادی و اصلاح نظام بانکی برنامه‌های بعدی خدمتگزاران شما مردم عزیز در بانک مرکزی است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول